Okulların açılmasına sayılı günler kala kırtasiyeciler de veliler de kara kara düşünmeye başladı Kırtasiyeciler sattıklarını yerine koyamıyor,

Şanlıurfalı Kırtasiyeci Ferhat Yıldırım urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Geçen yıl da bugünlerde de kırtasiyelerimiz boş. Biz çalışanlar oturmuşuz. Geçen yıl bu vakitler öğrenciler veliler alışverişe başlamıştı. Bugün baktığımıza göre işler olduğu gibi değil eskisi gibi değil. Sezon hazırlığımız yok. Eski heves yok. Eski heyecan kalmadı.

Müşterimiz telaşlı biz telaşlıyız satalım mı satmayalım mı? Sattıklarımızı tekrar aynı fiyata alabilecek miyiz? Raflarımız dolacak mı? Müşterilerimiz 3 kalem yerine 1 kalem alabiliyorlar. Bizde memnun değiliz müşterilerimizde memnun değil. Bu sezonu diğer sezonlarla kıyaslarsak bu yıl işler hiç iyi değil. İyi de gitmeyecek bundan eminiz. En çok kara kara düşünen biziz. Bizim sektör dolar endeksli olduğu için özellikle bir top A4 kağıdı geçen yıl bu vakitler 24 TL idi. Ama bu yıl paketi 95 TL oldu.

 Bu kriz değil de ne olabilir?  10 TL’lik bir defter bugün 33 TL satıyorum. Orta okul 8/9 sınıf öğrencisi 2 defter alsa 70 TL,  bir kalem alsa 65 TL. Ben kara kara düşünmeyim de kim düşünsün. Satsam bir dert satmasam bir dert. Rafları dolduramıyoruz artık gelen zamları takip edemiyoruz. Zamlar yüzünden müşterilere odaklanamıyoruz. Sadece fiyatları takip ediyoruz. Fiyatlar değişti mi değişmedi mi ? Kendimizi işe veremiyoruz. Durumumuz hiç iyi değil.” İfadelerini kullandı.

Doğalgaza %10 Üzerinde Zam Yapılması Planlanıyor Doğalgaza %10 Üzerinde Zam Yapılması Planlanıyor