Şanlıurfalı vatandaşlara ise Urfadasın haberin mikrofonlarını uzatıp ‘’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre asgari ücret 8 bin 500 lira oldu bunu nasıl değerlendiriyorsunuz’’ diye sorduk ‘’kimi vatandaş güzel bir zam olmuş derken kimisi ise zammın hiçbir faydasının olmadığını ve zam ile beraber diğer temel ürünlere de zam geleceğini’’ söyledi.

Şanlıurfa İstanbul Uçak Seferleri İptal Edildi Şanlıurfa İstanbul Uçak Seferleri İptal Edildi

‘’BENİM NAZARIMDA İYİ PARA VERİLMİŞ AMA BU EKONOMİK KRİZDE İYİ PARA DEĞİL’’

Görünüşte iyi para ama yine de bir şey değil ifadelerini kullanan Ali Fakiroğlu:’’ Çünkü temel gıdalarının hepsi beş kat artmış. Mercimek 5 lira iken 25 oldu. Şeker 5 lira iken 25 lira oldu. 5 litrelik en kötü pamuk yağı 180-190 lira olmuş yani ne verseler boş. Benim nazarımda iyi para verilmiş ama bu ekonomik krizde iyi para değil. Ben kendim bu kadar yükseleceğini beklemiyordum’’ dedi.

‘’ASGARİ ÜCRET EN AZ 9.000-10.000 LİRA OLMASI GEREKİYORDU’’

Bence az verilmiş ben emekliyim şimdi biz nasıl geçineceğiz diyen Mustafa Demir:’’ Asgari ücret en az 9000-10000 lira olması gerekiyordu. Ben şuanda emekliyim ve elime 5000 lira bile geçmiyor ben nasıl geçineyim şimdi. Kiracı bir insan kirayı nasıl ödesin, evi nasıl geçindirsin’’ ifadelerine değindi.

‘’YETERLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNEN VARSA GELSİN ÇALIŞSIN, YAŞASIN BU DURUMU’’

Asgari ücrete bir zam geldi mi yanında da diğer ürünlere de yüzde 10, 20, 30, 50 zam gelir ifadelerine yer veren Mehmet:’’ Objektif olan herkes bunu görebiliyor ve biliyor ama sığ düşünceli olan kişiler ise bunu düşünemiyor’’ sözlerine yer verdi.

‘’İNSANLARIMIZ ARTIK İŞ İMKANI SUNAMAYACAKLAR’’

 Baya bir düşüş olacak ve insanlarımız çok fazla işsiz kalacaklar diyen Burak Akçınar: ’’Asgari ücret 10000 liranın altında olmamalıydı. Buda bizim için hayırlısı olsun. Aslında bizim insanlarımızda da biraz fırsatçılık var eğer bunun önüne geçebilirsek çok daha iyi olur. Bakıyorsun her şey iyi, tam ama fiyatlar yüksek onun için zam ‘mı yapan bizim insanlarımız devlet ile alakası yok’’ dedi.

‘’ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR İÇİN OLUMLU BİR GELİŞME’’

Bence güzel bir zam diyen Ömer Günak: ’’Gayet güzel oldu. Asgari ücretli çalışanlar için ben olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum. Ama 8500 lira yeterli derseniz yeterli değil ama yapacak bir şey yok. Fırsatçıların bunu fırsata dönüştürmemesi lazım. Eğer tekrardan zam gelmez ise bu aşamadan sonra gelen zamlar hükümeti olumlu etkiler ve daha rahat bir ortam sağlanır. Ama bu aşamadan sonra tekrardan bir zam olur İse verilen zammın da bir anlamı olmayacak’’ sözlerinde bulundu.

ÖZEL HABER:PAYAM KAYA