Siverek'te Başıboş Eşekler Toplanıyor Siverek'te Başıboş Eşekler Toplanıyor

Yağmurunda yağması ile beraber adeta çamur alanına döndüğü mahallede, vatandaşlar, mahallede yürüyecek yerlerinin olmadığını, sokakların yeniden onarımı ve parke taş yapılmasını istediler.

 AK Şemsettin mahalle sakinlerinden Ahmet Hamdi Şakiroğlu: “Yapılan bir hizmet var bu hizmet tamimiyle yapılmıyor. Diyelim ki daha önce yapılan parke taşları tekrar söküldü bu ikinci bir masraf. Bir başka husus ise husus doğalgaz döşendi yaptıkları işleri yarım bırakıyorlar tamamlamıyorlar. Burayı tamimiyle yarım yamalak bırakmışlar, sonra vatandaşlar bu şekilde mağdur oluyorlar. Çamur balçık perişan durumdayız, arabalar geçiyor sağa sola kaçmak zorunda kalıyoruz. Her taraf mayın tarlası olmuş durumda her taraf çukur çamur. Köyde yaşasak bu pislikten daha iyidir, eğer bir iş veriliyorsa sağlam ve doğru yapmalarını rica ediyoruz” dedi.

 Akşam settin mahalle sakinlerinden Azat Can Ülgen ise: “Biz bu durumdan şikâyetçiyiz eve rahat gidip gelemiyoruz. Her yerimiz çamur oluyor sokaklar hepsi böyle. Arabalar rahat gelip gidemiyor, arabalar yanımızdan geçerken üzerimize çamur atıyorlar. Biz bu durumdan şikayetçiyiz” diyerek yetkililere seslendi.