07-Aralık-2021 - Salı

Urfalılar Asgari Ücret İçin Bakın Ne Kadar İstiyor

11-11-2021 15:28

Şanlıurfalılar yeni yıl yaklaşırken asgari ücretin ne olacağı ile ilgili kara kara düşünmeye başladı. Urfadasın haber sitesi Şanlıurfalılara asgari ücretin ne kadar olması gerektiğini sordu. Şanlıurfalılar arasında asgari ücretin 6 bin lira, 5 bin lira, 4 bin lira olmasını isteyen de oldu. “Asgari ücretin en az 3 bin 500 lira olmalı “ diyen de oldu.

İşte o röportajda Urfadasın mikrofonlarına konuşanların görüşleri;

Yahya Huz: “Şu ortama göre en az 5 bin lira olması lazım. Çünkü sabah tüp doldurdum 180 lira olmuş.”dedi.
İbrahim Taşkın “Bence 4 bin TL olmalı.” Derken Bahri Siyah “ 3 bin 500 lira olmalı. Her şeye zam geldi. Bir yağ 60 liradan 90 liraya çıktı. Asgari ücrette en az 3 bin 500 lira olmalı.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Emin Maraşlıoğlu da “Biz Urfa milleti olarak açız aç. Bize sahip çıkan yok. Ayağıma bak ya! Yalan mı söylüyorum? Hiçbir milletvekiline hakkımı helal etmiyorum. Hepsi de yalan. Asgari ücretin 3bin 500 lira olması lazım. 4 bin de demiyorum. “şeklinde konuştu.
Emine Ayaş da “Bir karı koca 3 bin 500 lira ile ancak geçinir. Fazlasında gözümüz yok.Normal bir şey  istiyoruz. “ ifadelerini kullandı.
Mehmet Akar ise “Bence geçim zor. Bakın bir perde almışım 200 lira. 200 liraya bir torba un gelmiyor. Bence 6 bin TL olması lazım” 
Mehmet Ali Koç da “Asgari ücret yetmiyor. Millete gerçekten yetmiyor. 3 tane çocuğu olan aileye yetmiyor. Kesinlikle yetmiyor en az 4 bin liradan aşağı olmaması  lazım.”şeklinde konuştu.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.