07-Aralık-2021 - Salı

Urfalılar Doğalgazı Daha Tasarruflu Nasıl Kullanabilir?

Şanlıurfa’da 185 binin üzerinde abonesi bulunan Aksa Doğalgaz yaptığı yazılı açıklamada doğalgazı daha tasarruflu nasıl kullanılabileceğini anlattı. 

16-11-2021 17:35

Soğuk havanın kendini hissettirmeye başlamasıyla birlikte tasarruflu doğalgaz kullanımı için önerilerini paylaşan Aksa Doğalgaz,  Kısa süreliğine evden çıkarken kombiyi kapatmak yerine düşük sıcaklıkta çalıştırmanın yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı olduğuna dikkat çekildi. Radyatörlerin üstünde ya da önünde perde, mobilya ya da mermer bulunmasının, çamaşırları oda içerisinde kurutmanın da yakıt tüketimini artırdığına dikkat çekilen açıklamada, radyatörlerin ısı akışını engel olmayacak şekilde kullanılmasının ısı kaybını yüzde 25 oranında önlediği hatırlatıldı. Aksa Doğalgaz kombi bakımının düzenli olarak yaptırılmasının, mevcut problemlerin tespit edilmesi ve varsa onarılmasının, kombi arızalarından kaynaklı yüksek faturaları önleye yardımcı olduğunu dile getirdi.

Havalandırma menfezlerinin asla kapatılmaması gerektiğinin altını çizen Şanlıurfa Aksa Doğalgaz yazılı açıklamasında tüm abonelerine doğal gaz yakıcı cihazlarının periyodik bakımlarını ve yılda bir kez baca temizliği yaptırmalarını önerdi.  Termostatı sadece 1 derece düşük sıcaklığa ayarlamanın da yüzde 7'ye varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağladığını aktaran Şanlıurfa Aksa Doğalgaz, dış cephe yalıtımı ile yüzde 40, çatı ve pencere yalıtımı ile ise yüzde 30’a varan oranlarda tasarruf sağlanabileceğini vurgulandı. 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.