12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfalının, İsrail’e Ayet Meali İle  Tepkisini, Facebook Sansürledi

Facebook Müslümanlara yönelik zulmü sansürledi. Bu sansürden nasibini alanlardan biri Şanlıurfalı Ali Yücel. Şanlıurfalı Ali Yücel’in Maaide Süresinin 51’inci ayetinin mealini paylaştı. Anında sansür geldi.

10-05-2021 13:39

Şanlıurfalı Mil Enerji Sen Genel Başkanı Ali Yücel, Mescid-i Aksa’ya giren İsrail polisinin Kıble Mescidi’nin içinde namaz kılan cemaate ses bombalarıyla saldırmasına Maaide Süresinin 51’inci ayeti ile tepki gösterdi. Sosyal medya devi Facebook,  Şanlıurfalı Ali Yücelin söz konusu paylaşımını sansürledi. Ali Yücel,URFADASIN.COM haber sitesine konuştu ve "Allah'ın ayetinin sansürlenmesi kabul edilemez."dedi.

Popüler paylaşım sitesi Facebook, sansür uygulamasıyla büyük tepki çekiyor.  Şanlıurfalı Ali Yücel’in Maaide Süresinin 51’inci ayetinin mealini paylaşmasını Facebook, “Gönderiniz, nefret söylemine ve aşağılamaya ilişkin topluluk standartlarımıza aykırıdır.” dedi ve sansürledi.
Maaide Süresinin 51’inci ayetinin meali şöyle;”Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.