Şanlıurfa’da Milli Eğitimin sorunlarını avucunun içi gibi bilen Vali Salih Ayhan, sorunları çözme konusundaki kararlığını ilk günden ortaya koymaya başladı.

Şanlıurfa’nın eğitim sorunlarını “Çözerse Vali Salih Ayhan Çözer” duygusunun oluşmasının nedeni ise Vali Ayhanın 2016 yılından 2018 yılının ortalarına kadar Milli Eğitim Bakanlığında görev yapmış olması.

Vali Ayhan’ın Şanlıurfa’daki eğitim camiası ziyaretlerinde de “Urfa’nın her türlü eğitim sorununu biliyorum. Çünkü Millî Eğitim Bakanlığında Genel Müdürlük yaptım.” dediği öğrenildi.

Püskülü Bile Faydalı, Kalbi Koruyor, Zihni Açıyor Püskülü Bile Faydalı, Kalbi Koruyor, Zihni Açıyor

“EĞİTİM OLMAZSA OLMAZIMIZ!"

Valimiz Salih Ayhan, geçtiğimiz gün Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ve Şube Müdürleri ile eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Vali Ayhan; "Eğitimde arzu ettiğimiz başarıları yakalamak için el ele, gönül gönüle vererek var gücümüzle çalışacağız. Kamu kaynakları ve STK katkıları ile yeni okullarımız hızla yükseliyor. Nitelikli ve teknolojik altyapısı güçlü okullarımızla geleceği yakalamak için destek sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. " dedi.