Havalar soğumaya başlayınca vatandaşlar kışlık giyim ihtiyacı için çözüm aramaya başladı. Şanlıurfa’nın Haşimiye ucuzluk pazarı esnafı ise geçen yıl 150 TL olan kışlık montlar 300 ile 900 TL olduğunu söyledi.

Esnaf Mehmet Daval “Geçen seneyle bu sene arasında dünyalar kadar fiyat fark oluştu. Geçen sene 300 TL aldığımız bir montu biz bu sene 900 TL almak zorunda kaldık. Haliyle milletin alım gücüde bitti. Geçen seneyle bu sene arasında ciddi bir fark oluştu . Yaklaşık 3 kat bir fark oluştu. Buda haliyle müşteriye yansıyor. Müşteriye yansıyınca bizde satamıyoruz, sıkıntı oluyor. Bunu müşteriye anlatamıyoruz. Onlar almakta biz de satmakta sıkıntı çekiyoruz. “ dedi.

 Eski Montlarını Yama Yapıyorlar

Temiz Toplum Federasyonu Urfa Başkanı Dirier, Çalışmalarını Anlattı Temiz Toplum Federasyonu Urfa Başkanı Dirier, Çalışmalarını Anlattı

Esnafı Mustafa Yeniay ise “Kışlık montlarda bu sene geçen seneye göre 2 kat fark var. Allah milletimizin bizim yardımcımız olsun. Geçen sene 150 TL olan  mont şimdi 300-400 TL oldu. Normalde en uygun bu çarşı da bile fiyatlar vatandaşı zorluyor. Bugün asgari ücretli bir adam 5 bin 6 bin maaş alıyor neye yetsin. Eve mi çarşıya mı kiraya mı yetsin. En uygun mont 300-350 TL. Vatandaş alamıyor idare ediyor, yama yapıyor. Ben satarken vicdanım kabul etmiyor.  “ ifadelerini kullandı. (Lütfü AYDIN'ın Haberi)