Urfaspor Altyapısında Yetişti Şimdi Milli Takım Kampında

Şanlıurfaspor altyapısında yetişen Veysel Sönmezsoy, Erzurum'da başlayan U19 Milli Takımın hazırlık kampına katıldı.

01-08-2021 20:03

6 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek milli takım kampında yer alan Veysel Sönmezsoy ön son adam, merkez orta saha ve 10 numara bölgelerinde görev alabiliyor. Oyunun iki yönünü de oynayabilen genç futbolcu 1.78 boyunda. Erzurum’daki milli takım kampında hocaların dikkatini çekmeyi başaran Veysel Sönmezsoy için futbol otoriterleri övgüyle söz ediyor.

Şanlıurfaspor U16 takımında Akademi Ligi Bölge şampiyonluğu yaşayan Veysel Sönmezsoy, transfer olduğu Trabzonspor'da da U19 liginde Türkiye Gelişim Ligi şampiyonluğu elde ederek başarı üstüne başarı yaşamıştı. 

Şanlıurfaspor'un başarılı altyapı antrenörlerinden Neşet Güler, Veysel Sönmezsoy’un Milli Takım Kampına seçilmesiyle ilgili  "Şanlıurfaspor altyapısında yetiştirdiğim emek verdiğim Urfaspor U16 Takımında Akademi ligi bölge şampiyonluğunu birlikte yasadığımız Veysel Sönmezsoy Trabzonspor ile U19 da Türkiye Gelişim ligi şampiyonluğu kazandı. Buda yetmedi. U19 Türkiye Milli Takımına Seçildi. Veysel'i tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim. Urfa’da altyapıya önem verilirse daha çok Veyseller çıkar. Ama altyapı kimin umurundaki." ifadelerini kullanmıştı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.