01-Haziran-2020 - Pazartesi

Urfaspor Başkanı Nihat Çakır, Takımın Son Durumunu Urfadasin.com’a Anlattı

Şanlıurfaspor Başkanı Nihat Çakır, ligden düşen temsilcimiz Urfaspor’un son durumunu, borçlar, kurtuluş reçetesi ve daha birçok konuyu Urfadasin.com’a anlattı.

29-04-2020 12:55

TFF 2. Lig'in 22. hafta mücadelesinde Şanlıurfaspor, sahasında Amedspor'a 5-0 mağlup oldu ve ligin bitimine 12 hafta kala ligden düştü. Şanlıurfaspor ligde 22 maç sonunda 0 galibiyet 1 beraberlik ve 21 mağlubiyetle -14 puanla son sırada yer alıyor. Urfaspor, lige - 15 puanla başlamıştı.

Şanlıurfaspor Başkanı Nihat Çakır, Urfaspor’un son durumu, sıkıntılar ve çözüm yollarını Urfadasin.com’a anlattı. Çakır, şunları kaydetti:”Urfaspor’un borcu toplamda 50-60 milyon lira arasında değişiyor. 40 milyon lirası yöneticilerin. 20 lirası da futbolcuların. Urfa’da daha önce yapılan bir toplantıda yöneticilerin paralarını hibe edecekleri yönünde bir beyanları bulunuyor. Urfaspor kongerisinde mütevazi bir listeyle yönetim belirlendi. Göreve gelir gelmez 20 milyon alacağı bulunan futbolcularla görüştük. Alacaklarının indirimi noktasında kendilerinden fedakarlık istedik. Kenttin dinamikleriyle görüşüp alacakları tahsil etmek, transfer tahtasını açmayı hedefliyorduk. Güçlü bir yönetimle. Göreve geldikten sonra büyükşehir belediye başkanı, Urfa valimizle bir görüşme gerçekleştirdik.”

KARAKÖPRÜ BELEDİYESPOR HİKAYELERİ URFA’YA YAKIŞMIYOR !
Sezon başından beri yürütülen çalışmalarla ilgili konuşan Çakır, şöyle konuştu:”Karaköprü Belediyespor hikayelerinin Urfa’ya yakışmayacağını, bir leke olacağını ve Urfaspor’un kapanmasının tarihe kara bir leke oluşturacağını ifade ettik. Bu noktada da başarılı olduk. Urfa Valimiz ve belediye başkanımızdan talep ettiğimiz 3’er milyon liralık talebimize pozitif yaklaşımları oldu. Daha sonra Valimiz 1,5 lira verebileceklerini, bütçemiz buna müsait. Kendilerine teşekkür ettik, bizim alternatif projelerimiz bulunuyor. Zeynel Başkanın vereceği 3 milyonu yabancı futbolculara kullanıp, muvafeketlerini alıp önümüzdeki yıl çalışmalarını başlatacaktık. Urfa Büyükşehir Belediye başkanımız söylediği rakamın yarısı, birkaç gün içinde çözeceklerini beyan ettiler. Önümüzdeki süreç çok kısıtlı. Yerli ve yabancı futbolcuların parası, sigorta sorununu çözmemiz lazım ki kongre kararı alalım. Ondan Urfaspor’un yaşaması adına gerekli çalışmaları yapabilelim.


 ALTERNATİF ÇALIŞMALARIMIZ VAR, B, C PLANLARIMIZ BULUNUYOR
 Verecekleri paralar kendilerinde kalsın, şeffaf olalım. Her şey çalışmamızı açıklıkla yapacağız. Gereken para bulunmazsa 1 hafta içerisinde kongre kararı alacağız. 3 ay içinde yaşadıklarımızı tüm Urfa kamuoyuyla paylaşacağız. Kim sözünü tuttu, kimler tutmadı, kamuoyuyla paylaşacağız. Kimler bize saldırdı, engellemeye çalıştı. Başarılı olacağımıza inanıyorum.”


 

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.