Şanlıurfa Vali Salih Ayhan’dan 10 Numara bir proje hayata geçiriliyor. Artık Şanlıurfaspor maçlarına Minik Taraftarlar da getirilecek.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfaspor’un evinde oynayacağı müsabakaları izlemek için dezavantajlı mahallelerden minik taraftarları stada getirmeye hazırlanıyor.

İLK MAÇLARI 9 EKİM'DE ! ÖNCE GEZECEKLER SONRA MAÇ İZLEMEYE GELECEKLER

BAL Liginde Siverek 3 Puanın Sahibi Oldu! Viranşehir Lidere Yenildi BAL Liginde Siverek 3 Puanın Sahibi Oldu! Viranşehir Lidere Yenildi

Minik taraftarların ilk kez Şanlıurfaspor maçını izlemeye getirileceği tarih belli oldu. 9 Ekim Pazar günü saat 19.00’da 11 Nisan Stadyumu’nda oynanacak olan Şanlıurfaspor - 24 Erzincanspor maçı için yaklaşık 500 ile 1000 çocuğun izlemeye gelmesi bekleniyor. Şanlıurfa Valiliği koordinesinde belediye otobüsleri ile evlerinden alınacak olan çocuklar, maç öncesinde Göbeklitepe, Balıklıgöl ve Müzeyi ziyaret edecek. Bu ziyaretin ardından saat 19.00’a yakın saatlerde de maçı izlemek için tribündeki yerlerini alacaklar. Minik taraftarlar maç sonunda da yine otobüslerle evlerine bırakılacak.

PROJE İÇİN BÜTÜN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Sivas’ta valilik yaptığı dönemde de çocuklar ve gençlerle iyi bir iletişim kuran ve Sivasspor maçlarına da minik taraftar götüren Vali Salih Ayhan bu projesini Şanlıurfa’da hayata geçirmek için bütün hazırlıklarını tamamladı.

HEDEF 14 BİN ÇOCUĞU BU PROJEDE BULUŞTURMAK

Kırsal kesimden her maça minik taraftar getirmenin alt yapısını Valilik, Belediyeler, Kültür Turizm İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi paydaşlarla hazırlayan Salih Ayhan, sezon sonuna kadar yaklaşık 14 bin çocuğun yaşadığı şehrin takımını, kültürünü, tarihî yerlerini ve sahip olduğu sosyal değerlerini yakından görüp tanımasını sağlamayı hedefliyor.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM, YALNIZCA AKADEMİK ALANDA DEĞİLDİR

Sivas’ta olduğu gibi Şanlıurfa’da da çocukların, gençlerin ve her kesimden Urfalının gönlüne girmeyi başaran Vali Ayhan, Fırat’ın Çocukları Takımına Sahip Çıkıyor projesinin değerlendirme toplantısında  “Fırat’ın çocukları Şanlıurfaspor’umuza sahip çıkıyor, minik taraftarlar geliyor! Eğitim ve öğretim, yalnızca akademik alanda değildir. Her çocuk; yaşadığı şehrin kültürünü, tarihî yerlerini ve sahip olduğu sosyal değerlerini yakından görüp tanımalı ve öğrenmelidir.” ifadelerini kullandı.