Urfaspor’u Kurtarma Sürecinde Flaş Gelişme

Urfaspor Başkanı Nihat Çakır, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kulübü yaşatmak adına Büyükşehir'le sponsorluk anlaşması imzalayacaklarını belirterek,”Reklamı karşılığında 3 milyon liralık bir sponsorluk anlaşması imzalayacağız.'' dedi...

28-05-2020 08:56

Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan bir programa katılan Çakır, sponsorluk anlaşması için hazırladıkları taslağın imza aşamasında olduğunu belirtti. Çakır, ''Yönetim Kurulu olarak karar aldık, karşılıklı mutabık kaldık. Göğüs-kol-şort reklamı, stat reklamı karşılığında 3 milyon liralık bir sponsorluk anlaşması imzalayacağız.'' dedi.

BELEDİYE BAŞKANINI VURMAYA ÇALIŞIYORLAR BİZİM ÜZERİMİZDEN !
Farklı emelleri bulunan bazı kişilerin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile görüşme gerçekleştirdiğini ifade eden Çakır, ''Sosyal medyada da yer alan ve 2 yönetici arkadaşımızın da katıldığı 'Zeynel Başkan sizi oyalıyor, para falan vermez' şeklindeki sözler üzerine randevu talep ettim. Ondan önce kendisiyle mesajlaştım, sözünde duracağına inandığımı ifade ettim. Farklı bir düşünce varsa bunu duymak istediğimi söyledim. Zaten Haziran'da bırakacağız, bir ay erken bırakırız dedim. Olur mu, sizi bekliyorum dedi.”diye konuştu.

TEBERRU GELİRLERİ SEKTEYE UĞRADI
Koronavirüs salgınından dolayı işlerin sekteye uğradığını ifade eden Çakır, şöyle konuştu:”Urfaspor Yönetim Kurulu olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül'ü ziyaret ettik. Sayın Başkan böyle bir algı yaratılmak isteniyor, bizim üstümüzden sizi de vurmak istiyorlar. Bazı yönetici arkadaşlarımız da buna inanmış, ne diyorsunuz? Bize şunu söyledi; Nihat Çakır göreve geldikten sonra destek sözü verdiğim doğrudur. Teberru gelirlerinden destek sağlayacaktık. Koronavirüs krizinin olacağını, ekonomik darboğazla karşılaşacağımızı nereden bilebilirdim?

TEBERRU ANLAMINDA HAREKET ALANIMIZ SIFIR
Artı bir yasa çıkmış, diyelim bir yere imar mı vereceksiniz, Büyükşehir'den önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayına sunuluyor. Onaylama işlemi sırasında yapılacak teberrunun yüzde ellisi Bakanlığa gidiyor. Bu nedenle teberru anlamında hareket alanımız sıfır. Şimdi biz başa mı döndük diyen arkadaşlara şunu söyledim:

KAYBETTİĞİMİZ BİR ŞEY YOK
 Koronadan dolayı ligler donduruldu, önümüzde yine zaman var. Sponsorluk anlaşması fikrini işte bu gelişmeden sonra gündeme getirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımıza düşüncemizi ilettik. Göğüs reklamı, kol-şort reklamı, stat tabelası reklamı için taslağımızı hazırladık, yakın bir zamanda imzalanacak. Zeynel Başkanın vaat ettiği 3 milyonun ilk etapta 2 milyon 100 bin lirasını almış olacağız. Düne kadar 'Zeynel Başkan para vermez, koltuk hoşunuza gidiyor, bırakın, istifa edin gidin, Urfaspor'un önünü açın' diyen bu kuş beyinliler, Urfaspor düşmanları, şimdi de 'bu parayıyabancı oyuncular kabul etmez, anlaşmaya yanaşmaz' diyorlar. Peki siz hangi takımın taraftarısınız?

NEYİN DERDİNDESİNİZ?
İstifa ettik diyelim ne olacak? Koronavirüs'ten dolayı bildiğiniz gibi kongreler yapılamıyor. Diyelim kongre Temmuz'a kaldı diyelim, ne değişecek? Mülki erkan sahip çıkacak diyorlar.

URFASPOR’U NE KADAR SEVİYORLAR?
Geçen gün sosyal medya aracılığıyla eski sporculara, eski yöneticilere çağrı yaptım, neredesiniz? Niye sesiniz çıkmıyor diye.. Bir kişi gelip destek mesajı vermedi. Bu nasıl Urfaspor sevgisi? Demek ki herkes Urfaspor'u menfaati kadar seviyormuş!'
 

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.