Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, yaptığı açıklamada, hedeflerinin ligi play off potasında tamamlamak olduğunu belirterek şunları kaydetti:

Gözden kaçırmayın

Avrupa ve Dünya Şampiyonları Urfalı Gençlerle Buluştu Avrupa ve Dünya Şampiyonları Urfalı Gençlerle Buluştu

‘‘Maçın zor olacağını biliyorduk. Eskişehir takımı çok genç, çok koşuyorlar. 4 haftadır kaybetmiyorlar ve son hafta galip geldiler. Biz ise 8 haftadır maç kazanamıyorduk. Çok ciddi psikolojik bir baskı vardı üzerimizde. İlk yarıda kazandığımız penaltıyı gole çevirebilsek maçın gidişatı daha farklı olabilirdi. Devre arasında oyuncularımızla konuştuk. Çok ciddi karakter koydular ortaya, iyi konsantre oldular, sonuçta kazanmasını bildik. Önemli olan 90 daha boyuncu tüm oyuncularımızın aynı disiplinli anlayışı ve isteği sahaya yansıtmasıydı. Eskişehir takımını kimse küçümsemesin, çok takımın canını yaktı ve yine yakacak.

Taraftarlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum, desteklerini esirgemiyorlar. Takımları uzun zamandır maç kazanamıyordu. Buna rağmen tribünde yerlerini aldılar. Bundan sonra amacımız Şanlıurfaspor’u önce play off potasına, sonra 1. lige taşıma olacaktır. Bunun için çok çalışacağız. Şimdi bu maçı unutup Çarşamba günü Karacabey Belediyespor karşılaşmasına odaklanmamız gerekiyor. Karacabey de en çok transfer yapan takımlardan biri. Kadroları büyük ölçüde değişti, onlarda kendi sahalarında kazanmak isteyeceklerdir. Zor bir maç daha bizi bekliyor.”