Şanlıurfa, tarihi dokusu ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor. Turistler, “Bir günlüğüne de olsa Urfa’ya değer” diyor.

Turistler, döndüklerinde Urfa’nın tarihi dokusunu çevrelerinde anlatıp onların da Balıllıgölü, Halfeti, Harran’ı, Göbeklitepe’yi ziyaret etmelerini önerdiklerini söylüyor.

Urfadasın haber sitesi mikrofon uzattığı yerli turistlerden İhsan Değirmen, İstanbul’dan gelmiş. Zamanında askerliğini de Siverek’te yaptığını söyleyen İhsan Değirmen, yıllar sonra ailesinin, çocuklarının da Urfa’yı görmesi için onları da alıp Urfa’ya getirmiş. Hafta sonu 2 günlüğüne 1250 kilometrelik yoldan Urfa’ya gelmeye değer olduğunu dile getiren İhsan Değirmen ”Urfa, gezilip görülmesi gereken bir şehir. Hiç kimse demesin doğudur felan. Urfa çok güzel bir şehir. Herkes gelsin görsün.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’yı gezip görmeye gelen yerli turistlerden Emine Dönmez ise Urfa için şunları söyledi; “İlk defa gelmiyorum. 3 yıl öncede geldim ama bu defa rehber eşliğinde geziyorum. Urfa’nın, Balıklıgöl’ün hikâyesini dinleyince çok etkilendim. Çok daha güzel geldi bana. Urfa’yı gezip görmeyi herkese tavsiye ediyorum. Urfa çok güzel, Balıklıgöl çok güzel. Urfa’yı  herkese tavsiye edeceğiz. “

Şanlıurfa’nın gezilip görülmesi gereken bir şehir olduğunu söyleyen Samsun’dan gelen Ender Çıtla da ”Samsun’dan peygamberler şehri Şanlıurfa ziyarette bulunduk. Gezilip görülmesi gereken bir şehir. Balıklar harika. Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yerleri görmek gayet güzel. Şifalı suları var. Şanlıurfa halkı çok sıcakkanlı hepsine teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa’nın çok farklı bir ambiyansı var. Herkesin gelip yerinde görmesini istiyoruz.” dedi.

Urfa'da Telefon Dolandırıcılığı Operasyonunda 4 Tutuklama Urfa'da Telefon Dolandırıcılığı Operasyonunda 4 Tutuklama

Yerli turist Furkan Celebi ise “Balıklıgöle baya bir ilgi var. Sabah 8’de geldik. Erken olmasına rağmen baya kalabalıktı.  Şanlıurfalı vatandaşlar çok misafirperver. Şanlıurfa herkesin gelip görmesi gereken bir şehir. Gittiğimde herkese tavsiye edeceğim. Tarihi yerlerimizi gelip görelim.” Değerlendirmede bulundu.