İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin taşeron firma tarafından işletilen ve içinde esrar ele geçirilen şehirler arası cenaze nakil aracı Urfa’ya da hizmet vermiş.

Şehitlerimizden Biri Suruçlu ! Şehitlerimizden Biri Suruçlu !

Cenaze aracında 144 kilo 550 gram esrar taşırken yakalanan 2 zanlı ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 şüpheli tutuklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde, İBB'nin şehirlerarası cenaze nakil aracında emniyet ekiplerince 144 kilo 550 gram esrar ele geçirilmesi gündeme geldi.

İBB'nin bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aracın taşeron firmaya ait olduğu ve şoförlerin de geçmiş dönemde işe girdiği belirtildi.

İBB Meclisinde söz alan CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı " Belediyemizin 86 bin çalışanı var ama bu bahsedilen ve bugünkü emniyetin operasyonuna maruz kalan 2 kişi. (Cenaze aracı) 8 Ekim'de saat 15.30'da İstanbul'dan hareket ederek Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır görevini yapmışlar. 

Diyarbakır görevi 18.15'te sona ermiş. Ertesi sabah 08.30'da emniyetimizin bu operasyonu görülmüş. Türkiye'de 5 ile cenaze hizmeti vermiş, cenazeleri oraya ulaştırmış, dönüşünde emniyetin operasyonuyla ne yazık ki bu durumla karşı karşıya kalmışız.

Bu bahse konu 2 kişi, 2017 yılından beri ilgili taşeron firmanın hizmet alımıyla birlikte büyükşehir belediyesine destek hizmetleri daire başkanlığı altında hizmet veriyor. Sigortası da yine büyükşehir belediyesine ait değildir, ilgili firmaya aittir, araçlar da ilgili firmaya aittir. Elbette ki büyükşehir belediyesinin bu konuda bir kontrol sorumluluğu vardır.

Bunun için de Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, derhal soruşturma, inceleme başlatmıştır. Talimatlarını vermiştir. Bugün itibarıyla soruşturma da devreye girmiştir."dedi.