05-Ağustos-2021 - Perşembe

Uzmanlardan ‘Sahte Altın’ Uyarısı

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında ertelenen düğünler yapılmaya devam ediyor. Uzmanlar düğün öncesinde altın alacakları ise sahte altına karşı uyarmadan geçmiyor.

12-11-2020 23:10

Düğün sezonunun 1 Temmuz itibarıyla yeniden başlamasıyla birlikte altın fiyatlarının yükselişini sürdüreceğini belirten uzmanlar, sahte altınlara karşı vatandaşları uyardı. Uzmanlar, düğün öncesinde altın alacakların kesinlikle güvendikleri yerlerden altın almalarını tavsiye ediyor.

“GÜVENİLİR YERLERİ TERCİH ETSİNLER”
Takı Ustası Nihat Yıldırım, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: ”Altın yükselişinden dolayı insanların alım gücü genellikle düğünlerde azaldı, özel günlerde olsun fiyatlarından dolayı insanlar zor durumlar geçiriyor. Taklit altın alıyorlar. Vatandaşları tavsiyemiz bu noktada güvenilir noktalardan almaları. Özellikle altının üzerindeki ayarlara dikkat etsinler, işletmenin dernek kaydı var mı yok mu diye. Maalesef yaşanan olumsuz hadiseler devam ediyor.”

"SAHTE ALTINLARA DARPHANE İŞLEM BAŞLATACAK"
Uzmanlar, şöyle konuştu:"1 Temmuz itibarıyla düğün sezonları açıldı. Hükümetin ön gördüğü şekilde artık düğünler yapıldı. Bizim altın alacak vatandaşlara tavsiyemiz her zaman bildikleri, güvendikleri yerlerden altın almalarıdır. Çünkü biliyorsunuz yeniden gündeme gelen sahte altın konusu darphane ve savcılıkların işbirliği ile bir çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.