Yapılan projeler hakkında bilgi alan Vali Salih Ayhan, "2023 İslam Dünyası Turizm Kenti unvanına yakışır bir şekilde, projelerimizle 2023 yılına hazırlanıyoruz" dedi.
Şanlıurfa Valisi Ayhan "Turizm Yolu" incelemeleri kapsamındaki ilk durağı Karahantepe oldu. Kazı alanı ve çevre düzenlemelerini inceleyen Vali Ayhan, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Ayhan İlimizin önemli lokasyonlarından biri olan Şuayb Antik Kenti, turizm açısından oldukça büyük bir değere sahip Şuayb Antik Kenti'ni ziyaret ederek bölgenin tarihi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

"Turizm Yolu" gezisi kapsamında Han El Barur Kervansarayı'nı da ziyaret etti Anadolu sınırları içerisinde Eyyubilerden kalan tek han olan 800 yıllık tarihî yapıyı gezen Vali Ayhan, kervansarayın geçmişi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Şanlıurfa’da Otomobil Alev Alev Yandı Şanlıurfa’da Otomobil Alev Alev Yandı

Vali Salih Ayhan Şehrimizdeki bütün değerlerimizin hak ettiği gibi tanıtılması için gereken çalışmaları hassasiyetle yapacağız, Bazda Mağaralarını da ziyaret etti. Uzun galeri ve tünelleri gezen Vali Ayhan, mağara hakkında yetkililerden bilgi aldı "Turizm Yolu" gezisi kapsamında Harran Kümbet evler ile Harran Kalesini gezen Vali Salih Ayhan'a Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'de eşlik etti.