Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ilçe gezilerine Ceylanpınar ile devam etti, “Ensarın adresi Ceylanpınar’da olmaktan mutluluk duyuyorum. ”dedi.

“KARDEŞ DEĞİLİZ ARKADAŞIZ”

ceylanp

Çarşıda karşılaştığı iki arkadaşın kardeş olduğunu düşünüp “Siz kardeş misiniz? Birbirinize çok benziyorsunuz” diyen Vali Salih Ayhan, “Hayır kardeş değiliz. Arkadaşız. Buyurun bir kahve için. Mırra için ” cevabını aldı. Bunun üzerine Vali Ayhan “Birlikte çok vakit geçirmişsiniz. O yüzden birbirinize benzemişsiniz.” ifadelerini kullandı. Salih Ayhan, kahve ikramı için “Bir dahaki sefere alacağımız olsun.” cevabını verdi.

KAYMAKAMI TANIYORMUSUN

afganlı

Daha sonra 20 yıllık esnaf olan bir Afganlı Türk Vatandaşı ile sohbet eden Vali Salih Ayhan diş ağrısı çektiği öğrenince Ceylanpınar Kaymakamına talimat verdi, ilgilenmesini istedi. Vali Salih Ayhan esnafa, “Kaymakamı tanıyor musun” diye sordu. 

Çay bahçesinde vatandaşın çay ikramlarına eşlik eden Vali Ayhan, “Ülkemizin ensar olma kabiliyetinin en güzel adresi Ceylanpınar’da olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. 

KADINLARA KARANFİL VERDİ

FVeSv_tWIAEjPu6

Ceylanpınar’a sıfır noktada bulunan Suriye’nin Rasulayn şehrine de geçen Vali Salih Ayhan,  Barış Pınarı Bölgesinde görevli Mehmetçiği ziyaret etti. Rasulayn Mahalli Meclisini ziyaret eden Vali Ayhan,  Rasulayn’daki halkla da bir araya gelip kadınlara karanfil verdi.

Daha sonra temaslarına kaymakamlık ziyareti ile devam eden Vali Ayhan, burada çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali Ayhan kurumlar arası iletişime dikkat çekerek belediye hizmet binasına geçti.

CEYLANPINAR'IN MODERN ŞEHİR OLMASINI YAKİNEN TAKİP EDECEĞİM

Halfeti Kamping Merkezi Oluyor Halfeti Kamping Merkezi Oluyor

İlçe merkezi ve kırsalda devam eden çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ayhan, “Türkiye'mizde tarımın en önemli adreslerinden Ceylanpınar'ın; aynı zamanda modern bir şehir yapısına kavuşmaktaki kararlılığını yakinen takip edeceğim" değerlendirmesinde bulundu. 

Ceylanpınar temaslarını tamamlayan Vali Ayhan akşam saatlerinde Şanlıurfa şehir merkezine dönüş yaptı.