Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ilçe temaslarına Harran ile devam etti. Kurumları gezen ve vatandaşlarla buluşan Vali Ayhan, ilçede gidilmedik yer bırakmadı. 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın, Harran gezisi, ilçenin tarihi dokusu ve farklı otantik mekanlarından dolayı her fotoğraf karesi film setini aratmadı.
Harran'ın simgesi Kümbet evleri ziyaret eden Vali Salih Ayhan’a, kültür evi işletmecisi Reşat Özyavuz, Harran’ın turizm potansiyelini ve turistlere verdikleri hizmetleri anlattı. 

REŞAT ÖZYAVUZ: VALİ BEY HEYECANIMIZA HEYACAN KATTI

Reşat Özyavuz "Bizleri ziyareti ile onurlandıran, Urfa ve Harran'mız için yapacağı projeler ile heyecanımıza heyecan katan sayın Valimize ziyareti ve samimi kişiliği için teşekkürlerimizi sunarız"dedi.

Vali Salih Ayhan, 14 çocuk babası Halil Özyavuz'un Babalar Günü’nü kutladı.

har1

Vali Ayhan, ilçe gezilerine kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak Harran ilçesine sabah saatlerinde geçen Vali Ayhan, uygulama noktasında muhtarlar tarafından karşılandı. Vali Ayhan, daha sonra Kaymakamlık binasına geçerek, burada kurumsal çalışmalar hakkında bilgi alıp, yürütülen çalışmaların özverili bir şekilde devam ettirilmesini istedi. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçen Vali Ayhan, personele başarılar dileyerek yoğun programının devamında, tadilatı devam eden İlçe Jandarma Komutanlığı binasında incelemelerde bulundu. Vali Ayhan, asayiş ve güvenlik anlamında tüm kurumlarla işbirliği halinde çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledi. 

FVoJqXMXEAMzaML

İlçe gezisine Kümbet Otelle devam eden Vali Ayhan, turizme yeni kazandırılan otelde incelemelerde bulunarak, yüzme havuzunda serinleyen gençlere dondurma ikramında bulundu. Programına Harran Belediyesi ile devam eden Vali Ayhan; “Bu samimiyetiniz, birlikteliğiniz daim olsun. İyi niyet ve birlik olduğu müddetçe hizmetlerin ve sorunların çözümü de çok daha kolay ve hızlı olacaktır” dedi. İlçe gezisine, Harran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Aile Destek Merkeziyle devam eden Vali Ayhan, burada ahşap atölyesini gezerek, el emeği ile yapılan ürünleri inceledi. 

FVoJqXiXEAEZ7w4

Vali Ayhan, daha sonra Şeyh Hayati El-Harrani Türbesine geçerek dua etti. İlçede bulunan Pazar esnafını da gezen Vali Ayhan, esnafın taleplerini dinleyip ‘hayırlı işler' dileklerinde bulundu. Harran ziyareti kapsamında hane ziyareti de gerçekleştiren Vali Ayhan, burada aile bireyleri ile sohbet edip çocuklara hediyeler verdi. Babalar günü dolayısıyla Harran ilçesinde bulunan şehit babasını da ziyaret eden Vali Ayhan, şehit babası ve çocuklara hediye vermeyi de ihmal etmedi. 

FVoJqXhXEAAuwzD

Yapımı devam eden 4 derslik Anaokulu inşaatını da yerinde inceleyen Vali Ayhan, yapılan fiziki çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Yoğun programını Harran Kalesini inceleyerek sürdüren Vali Ayhan, kalenin tarihi yapısıyla ilgili bilgiler alıp, Harran ilçesinin simgesi olan kümbet evlere geçerek, evlerin yapısının kente otantik bir görüntü kazandırdığını belirtti. 

FVoILEqWIAAFbSb

UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde bulunan, dünyanın en eski yerleşim yeri bölgelerinden ve dünyanın ilk üniversitenin bulunduğu Harran Ören Yeri’ni gezen Vali Ayhan, yapılan arkeolojik kazı çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı. 

Vali Ayhan, yoğun geçen Harran programında son olarak Hz. Yakup kuyusunu inceleyerek, inanç turizmi açısından Harran’ın çok önemli bir merkez olduğunu vurguladı.

Urfa’nın Eski Valisi Abdullah Erin: Urfa’ya Çok Yakıştı Urfa’nın Eski Valisi Abdullah Erin: Urfa’ya Çok Yakıştı