Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 19 Ekim muhtarlar gününü bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Temiz Toplum Federasyonu Urfa Başkanı Dirier, Çalışmalarını Anlattı Temiz Toplum Federasyonu Urfa Başkanı Dirier, Çalışmalarını Anlattı

Vali Ayhan, Muhtarlar Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajda:

"Halkımızın devlete erişmesinde ilk basamak olan muhtarlık kurumu, yere demokrasinin en eski örneği olarak geçmişten bugüne dek var olmuştur. Ülkemizin her bir noktasında devletimizin kurumsal temsilciliği olan muhtarlık, çeşitli durumlarda halkımızın yanında ve hizmetindedir. 
Mesai mefhumu gözetmeden, vuku bulan her türlü olayda halka hizmet düsturuyla hareket eden muhtarlarımız, yurdumuzun en ücra köşelerine devletimizin uzanan eli olmuştur. 
Bu haseple 1829'dan beri süregelen muhtarlık müessesesine hediye edilen 19 Ekim'in, her sene "Muhtarlar Günü" olarak kutlanması; en küçük yerel hizmet birimi olan muhtarlarımıza, devletimizce atfedilen değerin göstergesidir. 
Her türlü ihtiyaçta ve sorunda vatandaşlarımızın yanında olan, onların dertleriyle dertlenen muhtarlarımız, hizmet odaklı anlayışın icrasında kıymetli bir yapı taşıdır. Gösterdikleri özverili çalışmalarla da her türlü takdiri hak etmektedirler. İlk günden bu yana özverili bir şekilde, kamu ve yerel yönetimler arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü içtenlikle kutluyor, görev hayatlarında başanlar temenni ediyorum. " ifadelerine yer verdi.