Vali Erin, Önemli Bir Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı

Şanlıurfa valiliğinin ev sahipliğinde Polis evinde gerçekleştirilen uyuşturucu kullanım sıklığı ve proje riskleri ile ilgili toplantı düzenlendi

13-10-2018 12:08

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'nin ev sahipliğinde düzenlenen programda uyuşturucuyla mücadele konuşuldu.
‘Uyuşturucu kullanımı sıklığı ve proje riskleri’ toplantısına Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa Milletvekili Halil Özsavli, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Tasaltın, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Sağlık Müdürü Himmet Durgut, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin turan 13 İlçe Kaymakamı, STK temsilcileri ve kamu müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlılık mesajları verdi.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda gerekli çalışmaların ve tespitlerin yapıldığını söyleyen Vali Erin, "Orada bir niceleme tamam dendiğinde, sözleşme aşamasında olduğumuzu hepinizin bilmesini isterim. Sadece yer teslimi ve alanda çalışmaya başlamak kaldı. İnşallah pazartesi günü 1-2 eksiklik vardı onlarda tamamlanacak arkadaşlar. İnşallah bu yatırımı da ilimize yapmış olacağız. Çok büyük bir tehdit ve tehlikeyle karşılaşıyoruz. Sadece Urfa değil, Türkiye'nin tamamı. Bugünkü hocamızın anlattığı çalışma bize mevcut durumu ortaya koydu.  Madde bağımlılığıyla mücadele konusunda iş bitti değil, bu Elif'i, daha bunun Be'si, Te'si, Se'si var. Uzun soluklu ama tanımlanmış, herkesin ne yapacağını bildiği bir mücadele anlayışıdır. Bu konuda yeni bir araştırma istemiyoruz. Bu alanda mevcut her şey yapıldı, belli. Net bir şekilde sorun alanlarının tespiti, çözüm önerileri, herkesin vazifesini yapmak suretiyle, sorunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışacağız" diye konuştu.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.