Vali Erin, Gazetecilere Konuk Oldu

Şanlıurfa valisi Abdullah Erin "Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmaları” kapsamında Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğinin konuğu oldu. Vali Erin ve gazeteciler yaklaşık 7 saat süren toplantıda Şanlıurfa’nın var olan sorunlarını ve gelecekteki yerini konuştu...

24-10-2018 13:32

“Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmaları” tüm hızıyla devam ediyor. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği tarafından yapılan ve belli aralıklarla şehrin önde gelen kişileriyle bir araya gelen Şanlıurfalı gazeteciler, burada konuk ettiği kişilerle şehrin sorun ve sıkıntılarını masaya yatırarak bu sorunlara çözüm arıyor. Sadece sorunları masaya yatırmakla kalınmayan  “Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmaları” toplantılarında öneriler de yer alıyor.

“Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmalarının” son konuğu ise Şanlıurfa’ya geldiği günden beri samimiyeti ve halkla iç içe oluşu ile herkesin takdirini toplayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin oldu. Şanlıurfa’nın en aktif, en fazla üyesi ve çok sarı basın kartı olan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek binasında düzenlenen buluşmaya Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa merkezde görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerin yanı sıra 13 ilçe gazete imtiyaz sahipleri katılım sağladı.

Buluşmada gazeteciler öncelikle basın mensuplarının ve gazetelerin il merkezinde ve ilçelerde yaşadıkları sorun ve sıkıntıları Vali Erin’e ilettiler. Özellikle ilçe gazetelerin doğrudan teminde yaşadığı sıkıntıyı ileten ilçe gazete sahipleri, yaşanan bu sıkıntının giderilmesi konusunda Vali Erin’den destek istedi. Vali Erin ise başından beri bu konunun takipçisi olduğunu ve bu konuda usulsüzlük yapan her kim olursa olsun karşında durup buna müsaade etmeyeceğini söyledi. Buna benzer konularda gazete imtiyaz sahiplerine de iş düştüğünü belirten Vali Erin, yaşanan bu tür sıkıntılarda direk kendisinin bilgilendirilmesi istedi.

Görevlendirildiği her ilde yaptığı çalışmalarla halk tarafından takdir edilen ve sevilen Vali Erin, Şanlıurfa’ya geldiği günden bu yana Urfa sanayisi, tanıtımı, gelişimi ve halkla olan iç içeliği ile herkesin gönüldaşı haline geldi. “Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmaları”nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Erin, yaklaşık 7 saat süren buluşmada Şanlıurfa için yaptıkları çalışmaları, sorun ve sıkıntıları gazetecilerle paylaştı.
 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.