Vali Soruşturma Başlatmıştı! Okulu Yapan Firmanın Sahibi Urfadasın’a Konuştu

05-08-2021 00:16

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Akabe mevkiindeki okulda yaşanan çökmeyle ilgili Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in soruşturma başlatması ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da valinin soruşturmasına destek vermesinin ardından bu kez mütahit konuştu.

Tartışmaların odağındaki okulun Mütahiti ve Mühendisi Ali Eyyüboğlu, Urfadasın haber sitesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Açıklamasında kendini savunan İş insanı Ali Eyyüpoğlu şunları söyledi;

Adım Ali Eyyüpoğlu okulu yapan firmanın sahibiyim. Haberinizi gördüm vali bey soruşturma başlatmış, elbette ki asli görevi ilgilenecek gerekirse soruşturma başlatacak. 
Bütün imalatlarımın arkasındayım. Yaptığım herhangi bir usulsüz imalat yoktur. Devletimizin binlerce mühendisi var gider kusur kimde ise karar verir ve tekraren düzelttirir. 
Elinde herhangi bir rapor var ise çıkar konuşursun. ahlaktan yoksun olmasaydın  hırsızlıkla itham etmezdin kendiniz HIRSIZISINIZ Doğu Perincek a... siyasetçi artığı fakıbaba şov yapmaya mı çıktın. Şov yapacak başka bir alan ara benden bir şey anlayamasın. Çünkü soğan yemedim. Beni bütün iş yaptığım kurumlar bilir. Ama sana ben milyon kere YALANCI ,İFTİRACI DİYORUM . Urfa kamu oyu çok iyi biliyor ki bu habere soyadımdan dolayı atladığını çabucak anlayacak gördüğüm her ortamda da yüzünüz kızartacağım.
Şanlıurfa kamuoyu çok iyi biliyor ki sen sadece soyadımdan dolayı bu habere atladın altın yine boş çıkacak fakibaba .şimdi sen eline telefonu al bütün kurum müdürlerini ara tanıdığın ne kadar mühendis varsa hepsini bilirkişi diye bana yolla. Yollamasan adam değilsin. Urfa nın eğitimiyle ilgilenseydin  25 yıldır siyaset arenasındasın neden eğitimde sonuncuyuz. Hiç düşündünüz mü sayın şovmen 
    Okul tamamen kulanım hatasından dolayı çatıdan su sızmış ve tavanları alçıpan olduğundan alçı su almış ve ağırlık oluşturmuş ve asma tavan  düşmüştür. Bunu bu işten anlayan herkes ilk bakışta anlayacaktır.
    Diyeceklerki çatı neden su almış. Çatının isalasyon imalatının ihale projesindeki imalatın  beni tatmin etmediğini gerekçeli bir rapor ile  kuruma bildirdim. Buna istinaden kurum görüşümü doğru bulup normal mebram yerine  jeo mebram ile imalatımızı değiştirmiştir. Bunun bütün belgeleri kurumda mevcuttur. İki gün boyunca içine  su doldurarak testimizi yaptıktan sonra koruma imalatlarını yapmamıza izin verildi ve koruma imalatlarımızı yaptık. Bu imalatla ilgili bütün fotoğraflar kurumda mevcuttur.
    Her imalatımızın fotoğrafları, TSE belgeleri ,raporları kurumda mevcuttur. Yaptığım imalatlarımın hepsi fen kurallarını uygundur.
•    a... yoksunu et m...U... ,Doğu Perinçek hocasından algı yapma kursu almış  b... Algı yapmaya  çıktıysan yolun kapalı. Sen kimsin ki elinde belge olmadan hırsızlıkla itham edersin hırsızın kıralı sensin.
•    Tekrar ediyorum yaptığım işin arkasındayım arkasındayım arkasındayım.
•    Bütün urfa bilsin ki bu çatı değildir alçıpan asma tavandır. Ve değeri 30000tl dir. Her ne kadar fakıbaba nın değerinden fazla olsa da şov yapmak amacıyla bey efendi sahneye çıkmıştır.”
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.