Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Aligör Caddesi'nde Şimşek ile Altay ailesi arasındaki kavga daha sonra silahlı kavgaya dönüşmesiyle 2 genç öldü. 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek “Ezelden ebede dost ve akraba olduğumuz Kayhan ailesinden iki genç kardeşimiz Mehmet ve Cihan kardeşlerimizin yaşanan üzücü, yıkıcı ve kırıcı olaydan dolayı aramızdan ayrılışı bizleri derinden yaralamıştır. Her iki genç kardeşimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Urfa Mitingindeki Bu Alana 110 Bin Kişi Sığar Mı? Erdoğan’ın Urfa Mitingindeki Bu Alana 110 Bin Kişi Sığar Mı?

NE OLMUŞTU?

Urfa’nın Suruç ilçesinde Şimşek ve Altay ailesi fertleri arasında 8 Kasım’da “park etme” nedeniyle kavga çıktı. Seyyar satıcılık yapan Kemal Şimşek kullandığı at arabasını, iddiaya göre İbrahim Altay'ın kullandığı otomobile çarpmıştı. Kaza sonrası yaşanan tartışmada, otomobildekiler Kemal Şimşek’i darp etmişti. 

Darp edildikten sonra olay yerinden ayrılan Şimşek yaşadıklarını akrabalarına anlatmış bunun üzerine Suruç Demokrasi Mahallesi'nde silahların da kullanıldığı kavgada, İbrahim Altay  ile olayla alakası olmadığı belirtilen Mehmet Kayhan ve Cihan Kayhan ağır yaralanmıştı. Mehmet Kayhan ile Cihan Kayhan hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.