Veysel Sönmezsoy Milli Takım Yolcusu

TFF 2.Ligde mücadele eden Şanlıurfaspor’un altyapısından yetişip a takıma dahil olan Veysel Sönmezsoy, başarı üstüne başarıya imza atıyor.

16-07-2021 18:27

Şanlıurfaspor altyapısında antrenör Neşet Güler'in yetiştirtiği, daha sonra a takıma dahil olan Veysel Sönmezsoy elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Şanlıurfaspor U16 takımında Akademi Ligi Bölge şampiyonluğu yaşayan Sönmezsoy, transfer olduğu Trabzonspor'da da U19 liginde Türkiye Gelişim Ligi şampiyonluğu elde ederek başarı üstüne başarı yaşadı. Oynadığı başarılı futbol ile dikkatleri üzerine çeken Sönmezsoy, son olarak U19 Türkiye Milli Takımına seçildi. 

Şanlıurfaspor'un başarılı altyapı antrenörlerinden Neşet Güler, yetiştirdiği Sönmezsoy'un U19 Milli Takımına seçilmesini sevinçle karşıladı. Güler bir yandanda altyapıya önem verilmediğini vurguladığı açıklamada; "Şanlıurfaspor altyapısında yetiştirdiğim emek verdiğim Urfaspor U16 Takımında Akademi ligi bölge şampiyonluğunu birlikte yasadığımız Veysel Sönmezsoy Trabzonspor ile U19 da TÜRKİYE Gelişim ligi şampiyonluğu kazandı. Buda yetmedi
U19 TÜRKİYE MİLLİ TAKIMINA SEÇİLDİ. Veysel'i tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim. Urfa’da altyapı ya önem verilirse daha çok Veyseller çıkar. Ama altyapı kimin umurundaki." ifadelerini kullandı. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.