12-Haziran-2021 - Cumartesi

Viranşehir’den ‘Ay Dılemın’ Dediler Trend Müzik listesini Alt Üst Ettiler

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Çemdin Kalesi’nde çekilen bu klip Türkiye Trend Müzik listesinde ilk sıraya yükseldi.

04-05-2021 16:31

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Çemdin Kalesi’nde çekilen bu klip Türkiye Trend Müzik listesinde ilk sıraya yükseldi.

Viranşehir’in tanıtımına büyük bir katkıda bulunan Murat Dağ ve Abdurrahman Buğurcu’nun seslendirdiği ‘Ay Dılemın’ klibi çok beğenildi.

Küçük bir kuzunun ve Abdurrahman Buğurcu’nun sempatikliği iile başlayan klip daha sonra “Ay Dilemin" şarkınsın seslendirilmesiyle devam ediyor.  
MS.II.yüzyılda Romalılar tarafından yapılan Bizanslılar, Araplar, Akkoyunlular tarafından da kullanılan Viranşehir Çemdin Kalesi’nde çekilen klipte Murat Dağ ve Abdurrahman Buğurcu’nun birlikte seslendirilen ‘Ay Dılemın’ klibi sosyal medya hesaplarına yüklendikten kısa bir süre Türkiye Trend Müzik listesinde ilk sıraya yükseldi.

Murat Dağ’ın ciğerden gelerek seslendirdiği ve gönüllere dokunan "Ay Dılemın" türküsünde kendinse eşlik eden 8 yaşlarında olduğu tahmin edilen Abdurrahman Buğurcu’nun tavrı, türküyü büyük bir içtenlikle söylemesi çok beğenildi.
Murat Dağ, urfadasın.com haber sitesine yaptığı açıklamada "Tanıtım en iyi sanat ve bilim ile yapılır. Biz de memleketimizin tanıtımına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. "dedi.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Bilal derin
Yüreğine sağlık kardeşim
Bilal derin
Yüreğine sağlık kardeşim
Bilal derin
Yüreğine sağlık kardeşim
Bilal derin
Yüreğine sağlık kardeşim
İbrahim Halil Demir
Enfes olmuş. Küçük kardeşimiz tavırları ve sesi muhteşem. Tebrikler
Bozovali
Tek kelime ile mükemmel yüreğinize sağlık
Bozovali
Tek kelime ile mükemmel yüreğinize sağlık