Kara Teslim Olan Urfa’da, Hastalara Paletli Ambulanslar Ulaşıyor Kara Teslim Olan Urfa’da, Hastalara Paletli Ambulanslar Ulaşıyor

Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığına yönelik ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, ilçe genelinde faaliyet yürüten market, fırın, lokanta, pastane ve et marketlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Kontrollerde, lokanta, pastane ve et marketlerinde temizlik kuralları, fırınlarda ekmek gramajı ve marketlerde ise etiket fiyatlarını denetledi. Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; "Alo 153 Zabıta şikayet hattımıza gelen tüm şikayetler takip edilmiş, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı ve rahatı için tüm tedbirler alınmaktadır. İzinsiz satış yapmakta olan seyyar satıcılara ve işportacılara müdahaleler yapılmıştır. Fırınlarda eksik gramaj ile satış yapan fırıncıların ürünlerine konulmuş olup, haklarında cezai işlem uygulanmıştır. Halkımızın sağılığına yönelik denetimlerimiz her gün rutin olarak devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.