“En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Viranşehir’de madde bağımlılığı hakkında annelere eğitim verildi.

Halfeti Emniyeti Operasyonda Bakın Neler Ele Geçirdi Halfeti Emniyeti Operasyonda Bakın Neler Ele Geçirdi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Viranşehir’de madde bağımlılığı hakkında annelere eğitim verildi.

En İyi Narkotik Polisi Anne projesi kapsamında Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitim programına Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Jandarma Komutanı Uğur Güleç, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, kurum müdürleri, kurum çalışanları ve mahalle muhtarları ile anneler katıldı.

Eğitimde katılımcılara proje kapsamında bilgilendirmelerde bulunuldu. Uzmanlar tarafından eğitimler verilerek, anne ve babalara çocukları ile ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılması hedefleniyor. Anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi amaçlanıyor.