27-Ekim-2021 - Çarşamba

WhatsApp Kullanıcıları Tehlikede!

WhatsApp kullanıcılarına virüslü mesajlar gönderilmeye başlandı. İşte detaylar!

11-10-2018 11:24

Son günlerde özellikle yurtdışındaki WhatsApp kullanıcılarına bir mesaj gönderilmeye başlandı. Mesajın kaynağı henüz bilinmiyor ancak şimdiden birçok kullanıcıya virüs bulaştırmayı başarmış durumda.
Peki içerik ne ile ilgili? İlgili mesajda yeni bir WhatsApp sürümünden bahsediliyor. Ancak böyle bir sürüm bulunmuyor. 
Bazı mesajlarda WhatsApp Gold yerine WhatsApp Plus şeklinde bir isimlendirme de kullanılıyor. İkisi de temelde aynı aldatmacanın bir parçası. Yani ikisi de gerçek değil. Kişisel bilgilerinizin çalınması, telefonunuza virüslü uygulamaların yüklenmesi, aşırı mobil veri kullanımı gibi sonuçları olabilir.
WhatsApp kullanıcıları tehlikede!
Görünürde bir değişiklik olmasa bile telefonunuzun arka planında sizin onaylamadığınız işlemler yapılabilir. Eğer böyle bir mesaj aldıysanız ve mesajın içerisindeki linkten telefonunuza bir uygulama indirdiyseniz, en kısa sürede telefonunuzu sıfırlamanızı öneririz. Henüz hangi ülkelerin bu virüsten etkilendiği ve kaç kişiye bulaştığına dair bir bilgi mevcut değil.
WhatsApp'a giden şikayet mailleri arasında WhatsApp Gold ve WhatsApp Plus uygulamalarının olup olmadığı sorulmakta. Haliyle birçok kişi şimdiden tehlike içerisinde diyebiliriz. Bu konuda WhatsApp nasıl bir önlem alacak bilmiyoruz ancak bu virüs vakası maalesef ilk değil.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.