AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreterlik görevinden tartışmalı bir şekilde görevden alınan Yasin Fırat Çiftçi’nin yerine Serkan Arıcı atandı

Ak Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Serkan Arıcı’nın İl Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreterlik görevine atanması Yasin Fırat Çiftçi’nin açıklamalarını yeniden hatırlattı.

Başkan Tüysüz: “Onlar Göz Boyuyor Biz İse Kaldırımları Boyuyoruz” Başkan Tüysüz: “Onlar Göz Boyuyor Biz İse Kaldırımları Boyuyoruz”

YASİN FIRAT ÇİFTÇİ GÖREVDEN ALINDIKTAN SONRA NE DEMİŞTİ?

AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Yasin Fırat Çiftçi, yönetim kurulu üyeliğinin düşürülmesinin,  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın şahsi hırslarından kaynaklandığını iddia etmişti.

ŞAHSİ İHTİRASLARDAN KAYNAKLANDIĞI İDDİASI 

Yasin Fırat Çiftçi yaptığı yazılı açıklamada   “Sayın İl Başkanının Yönetimde Devamsızlığı Rutin Hale Getiren Bir Çok Arkadaşımıza Tüzüğün ilgili Maddesini Uygulamayıp Mazeretli olmama rağmen Sadece Şahsıma Uygulaması Şahsi hırslarından kaynaklandığının göstergesidir. “ demiş ve devamsızlıktan üyeliğinin düşürülmesinin yolsuzluktan dolayı düşürülmemesinden daha iyi olduğunu belirtmişti.
Yasin Fırat Çiftçi yaptığı yazılı açıklamasının devamında şunları söylemişti;

“İyi ki Mazeretsiz Üç defa Toplantıya Katılmamam Gerekçe yapılıp hukuksuz bir şekilde Yönetim Kurulu Üyeliğim düşürülmüş.  Ya Allahım Esirgesin hırsızlık gibi Petrol Rantı, Peysaj ihalesi gibi iftira, bel altı şantaj ve iş takibi yapıp ve en önemlisi yolsuzluk olayları yaşamış olsaydım kendimi asla affetmezdim.”

"YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİM DÜŞÜRÜLSE DE AK PARTİ ÜYESİ OLARAK DEVAM EDECEM"
Bu talihsiz durumu Kamuoyunun ve Genel Merkezin Takdirine Bırakıyorum. Gençlik kolları dönemimden bugünlere kadar Emek Verdiğim, Sevda beslediğim partimden ihraç edilmem söz konusu değildir.

AK Parti'ye Ve Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana olan Sevdam Bitmeyecek ve hiç kimsede bu sevdama engel olamayacak. AK Partimin Hala Resmi Üyesiyim Ve Üyesi Olmaya Devam Edeceğim . 2023 Büyük Türkiye Hedefini Ortaya Koyan Sayın Cumhurbaşkanımızın Her zaman Emrinde olacağım . Durmak Yok Yola Devam ... “