• 08.12.2017

URFALI OLAMADIK VE SUÇLUDUR EMİN BAŞKAN!

 Futbol kültürü ve tutkusunun sadece skora dayalı fanatizm olarak algılandığı, başta Avrupa ve diğer dünya ülkelerinin futbol özelinde giderek büyüyen ekonomisine, yönetim biçimine yabancı kalmış ülkemiz de son iki gündür A Spor kanalının imza attığı skandal yayıncılık ile daha çok karşılaşacağız..

 Futboldan gelen Cumhurbaşkanının bütün mücadelesine ve iki yıl gibi kısa bir sürede şehirlerimize kazandırılmış Avrupai modern statlar, tesislere rağmen bir arpa boyu adım atılamamıştır..

 Lokal çekişmelerin pençesinde kendi kendimizi avutmaktan ibaret sözde bir futbol markasına sahibiz maalesef.

Bomboş statları, alenen gerçekleşen şike olayına dahi müdahale edemeyen ve tarafsızlığının yanı sıra;  yönetsel salahiyetini kaybetmiş TFF’si, reyting uğruna her türlü basın etiğinden ve sorumlu yayıncılıktan uzak spor basını, milyar dolarlık bütçeleri ile borç batağında ve iflas etmenin eşiğinde dev kulüpleri, UEFA ve FİFA da birikmiş yüzlerce dosyaları ile ardı ardına puan silme ve Avrupa kupalarına katılamama cezaları ile karşı karşıya kulüpleri, eyyamcılığın, bir maçı katletmenin adeta şiirini yazan başarısız, beceriksiz hakemleri ile ülke futbolumuzun baş aşağı uçuruma gidişine alışkın ve aşinayız da; nüfusu 2 milyonu aşan koca bir şehri ve bu şehrin gözbebeği takımının üstelik canlı yayında bu denli linç edilmesine ilk kez tanıklık ettik iki gün önce..

A Spor Kanalı Salı gecesi yaptığı canlı yayın ile dünya üzerinde futbol yorumculuğu, gazeteciliği, televizyonculuğu, etiği adına koskocaman bir leke çalmıştır.

A Spor kanalı: bir futbol programını tehditlerin, aşağılamanın, yalanın, iftiranın ve yargısız infazsın meydanına çevirdiği ekranı ile; toplumsal barışın, dayanışmanın sembolü olan sporun ve futbolun ruhuna kurşun sıkmış ve iki güzide kulüp ile şehri 20 yaşında ki bir gencin ailesi ile beraber ektikleri nifak tohumları ile bir skandala imza atmıştır.

A Spor kanalının ‘’ Ben yaptım, doğrudur ve kimse de bir şey diyemez! ‘’ anlayışı ile imza attığı bu skandala karşı ilk günden itibaren nasıl susakalmadım, bugün de yarın da susmayacağımızı belirterek bu vesile ile asıl konumuza dönmek istiyorum..

ÜLKE FUTBOLU BİTMİŞTİR!

Boş statları, sözde kalbi ama aslında skor müptelası taraftarı, batık ekonomisi ile ülke futbolumuzun içinde bulunduğu durumu yazımızın başlığında dile getirmiştik. Bu yüzdendir ki; bütçesi 100-150 milyon Euro olan Beşiktaşımızın şampiyonlar liginde guruptan çıkmasına göbek atar hale geldik ne yazık ki..

Bizim alt liglerdeki her hangi bir takımın bütçesi ile ardı ardına UEFA Avrupa ligi kupasını kazanan Sevilla bugün aynı bütçeler ile guruptan çıkmıştır da görmeyiz. Bassel denen ve muhtemelen Osmanlıspor’un yarı bütçesi ile kurulmuş takımın başarısını görmeyiz..

2000 yılından beri Galatasarayımızın aldığı iki kupa ile övünmekten başka bir başarısı olmayan ülke futbolunun en büyük başarısı daima kaos olmuştur. Üç büyüklerin gözü doymaz isteklerinde mağduriyet çığlıkları komik bir hal almıştır.. Toplamda 54 lig şampiyonluğu ve sayısız kupaya ambargo koyan üç büyüklerin bitmek bilmez istekleri karşısında oyuncak olan futbol yöneticileri yüzünden ülke futbolu iflas noktasındadır..

3 Temmuz sürecini yönetemeyen basiretsiz yöneticiler ve federasyonun geçen yıl Şanlıurfa Sporumuza yapılan şike haksızlığı sürecini doğru, adil yönetmesini beklemek saflık olacaktı tabi ki.. Öyle de oldu ve saflığımız ile kaldık..

SUÇLUSUN EMİN YETİM BAŞKAN!

Bu andan itibaren yazacaklarıma geçmeden ifade edeyim ki; Şanlıurfa Spor Kulübü Başkanı Sn. Emin YETİM ile herhangi bir tanışıklığım, merhabam, dostluğum, akraba ve ya arkadaşlığım ve daha önemlisi sosyal ve ya ekonomik bağım yoktur..

Sn. Başkan ile tek bağımız Şanlıurfaspor’dur ve son birkaç gündür onun üzerinden memleketime yapılan haksızlığa koyduğum tepkidir..

Doğrudur; Sn. Yetim suçludur!!

Çünkü uzun yıllardır birilerinin oyuncağı haline getirilmiş, gelen gidenin üzerinden nemalandığı ve hatta siyaseten bile durmaksızın oy potansiyeli haline getirilmiş Şanlıurfaspor’u bütün bunlardan bağımsız olarak yönetmeye talip olmuş ve seçilmiştir!

Açıklayacağım!!!

Şike ile alt lige düşürülmüş, önceki yönetimlerden kalan borçlar yüzünden iflas noktasına gelmiş, üstelik önceki yıllarda var olan birçok sponsoru çekilmiş, çektirilmiş, kaynaklarına, gelirlerine el konulmuş bir kulübün başkanlığına soyunduğu için suçludur Sn. Yetim!

Alt lige düştüğü yıl 3. Lige kadar düşmesi için uğraşılan bir kulübü bütün yalnızlığına ve olmayan desteklere rağmen ayakta tutup şampiyonluğa oynattığı için suçludur..

HASTALIKLI MANTIK!

Takımların en ufak başarısını futbolcu ve teknik ekibe mal ettiğimiz ve fakat tutmayan transferden tek bir yenilgiye kadar her başarısızlığı kulüp yöneticilerine, özellikle başkanlara fatura etmek hastalıklı bir mantıktır efendiler.

İşte bu hastalıklı mantığı bile bile başkan olan Emin Yetim suçludur!

Ticari hayatını riske ettiği, ilgilenemediği özel işleri nedeni ile ciddi maddi kayıplar yaşadığı, geçmişteki usulsüzlüklerin üzerine gittiği, Şanlıurfa Spor Kulübüne yeniden itibar kazandırdığı için suçludur!

Bu yüzdendir ki; son üç dört gündür 20 yaşındaki bir çocuğun ayak oyunlarına maşa olmuş bir spor kanalı Sn. Emin Yetim’i pervasızca kamuoyu önüne atabilmiş ve Emin başkan tek başına mücadele etmek durumunda kalmıştır.

URFALI OLMAK VE İÇ İŞLERİ BAKANIMIZIN MÜDAHALESİ!

Giderek büyüyen ekonomisi ile hiçbir destek almadan futbol kulübü başkanlığı yapmanın risklerini yazmıştık. Ama riskler bunlarla sınırlı değildir dostlar!..

Hemşerilik bilincinin yerleşmediği, Urfalılık duygusundan uzak olduğumuz ve kendi değerlerimize sahip çıkamamak gibi zavallı ruh halinde olduğumuz sürece; daha nice Emin Yetim’ler haksızca ve mahkeme önüne çıkmadan kamuoyu önüne yem gibi atılacaklardır..

Bizler birbirimizi sevmeyi öğrenemediğimiz sürece, daha nice Urfalı işte böyle linç kampanyaları altında haksızlıklara maruz kalmaya devam edeceklerdir emin olun..

Sn. Bakanımız Süleyman Soylu 20 yaşındaki bir futbolcunun ve ailesinin A Spor kanalını kullanarak kopardığı yaygara karşısında maalesef koca Urfa şehrinin incinmesine müdahale edememiş aksine Mertcan'ın, ailesinin ve hatta A Spor’un sorumsuz yayıncılığına rağmen Mertcan ile ilgilenmeyi tercih etmiştir..

Buradan Sn. Bakanımıza seslenmek istiyorum. Vatanını, milletini seven ve önünde Şanlı eki bulunan yiğitlerin şehridir Urfa..

Her bir evladı ile Mertcan ve Mertcan’lardan çok daha dürüst, misafirperver ve adildir..

Ve Urfa kulüpten alacağını bahane ederek ayrılma kararı alan, kadroya giremeyen bu başarısızlığını da ayak oyunları ile dramatik sahnelerle süsleyen bir futbolcu uğruna canlı yayında ‘’ Terörist kancıklar! ‘’ damgasını yemeyi hak etmeyecek kadar özel bir şehirdir..

Peygamberler şehridir Urfa Sn. Bakanım..

Sanat ruhlu insanların memleketidir. Bu yüzden türkülerin başkentidir..

Misafirperverdir. Bunu en iyi Urfalı olmadığı halde Urfa bakanlığını yapmış Sn. Faruk Çelik bilmektedir ve görmüştür..

Kapısı, sofrası, yüreği misafirine açık olanların, merdin, asaletin memleketidir..

Ve Sn. Bakanım; siz sadece Mertcan’ın, Trabzon, Trabzonspor’un değil bu şehirdeki halkın da bakanısınız..

Tıpkı A Spor'un ülkenin kanalı olduğu gibi..

Hal böyle iken; kulüp başkanımızın henüz Mertcan ve ailesinin söylemleri iddia iken, üstelik yalan söylediği apaçık ortaya çıkmışken karakola alınması, linç edilmesi ağır geldi Sn. Bakanım. Bu saatten sonra sizden beklediğimiz; Mertcan ve ailesine gösterdiğiniz ilgi, şefkati Urfa halkına ve hepimize yapılan ayıba da göstermeniz olacaktır..

Evet; Emin Yetim suçludur; çünkü kulüp başkanımızı savunacak bir bakanı, yetkilisi yoktur Urfanın!!!

Mesele budur.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

urfadasin.com - Güncel Urfa Haberleri