Yeni Pekin-İstanbul uçuşları başlıyor

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük hava yolu firması olan China Southern, Pekin-İstanbul uçuşlarına başlıyor.

27-11-2018 12:55

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, önümüzdeki ay Pekin-İstanbul uçuşlarına başlayacak olan Çin'in en büyük hava yolu firması China Southern'ın Uluslararası İlişkiler departmanı yöneticilerini Büyükelçilik konutunda kabul etti.

Türkiye-Çin arasında daha fazla ulaşım sağlanmış olacak
Bir süre karşılıklı fikir alış verişinde bulunan Büyükelçi Önen, “Firmanın Türkiye’ye başlatacağı uçak seferleri konusunda bilgiler aldık. Uçak seferlerinin önümüzdeki ay başlayacağı bilgisi bizi sevindirdi. Bundan böyle Türkiye-Çin arasında daha fazla ulaşım sağlanmış olacak. Gerek ticari ve gerekse turistik ziyaretler karşılıklı olarak gerçekleştirilmiş olacaktır. İki ülke arasında düzelen siyasi atmosfer olumlu ve ilişkiler iyi. Çinli turistlerin Türkiye ilgisinde artış var. Türkiye’nin Çin vatandaşlarına getirdiği e-vize kolaylığı, 2018’in Çin’de Türkiye Turizm Yılı olması, Çin’in tarihi İpek Yolu’nu yeniden canlandırmayı hedefleyen ‘Kuşak ve Yol Girişimi’ gibi olumlu gelişmeler söz konusu” dedi.

Büyükelçi Nicolas Chapuis’ten Önen’e ziyaret
Büyükelçi Emin Önen, aynı gün Pekin Büyükelçiliğimize bir nezaket ziyareti gerçekleştiren Avrupa Birliği'nin Çin Halk Cumhuriyeti nezdindeki Büyükelçisi Nicolas Chapuis ile görüştü.
Büyükelçimiz A.Emin Önen, Büyükelçi Nicolas Chapuis ile AB-Türkiye ilişkileri ve Brexit süreci öncelikli olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulundular.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.