Yeniden Refah Partisi Urfa Başkanı: Çiftçilerimiz Yalnız Değildir

Şanlıurfalı çiftçileri sulama sıkıntısı yaşamasına bir destek de Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsa Döğmeci’den geldi.

16-04-2021 21:50

Döğmeci, sulama zamanı suları kesilen çiftçilerin mağduriyeti ile ilgili açıklamalarda bulunup çiftçilerin yanında olduğunu söyledi.

Daha önce birçok kez dile getirdiklerini hatırlatan Döğmeci, Cullap Sulama Birliğine bağlı mahallelerin sulama projesi ile ilgili sorunlara bir yenisinin daha eklendiğini aktardı.

Çiftçilerin kazanç sağlayamadığı böyle bir dönemde sularının da kesilmesi ürünlerinin kurumaya terk edilmesi anlamına geldiğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsa Döğmeci “Bu sadece çiftçilerimize verilmiş zarar değil aynı zamanda üretime vurulmuş bir darbedir. DSİ sorumluluğunda olan sulama projesinin DEDAŞ'a noter ihtarlı abonenin iptali istemiş ve abone iptal edilmiştir. Yeni abonelik içinde teminat yatırılması gerekmektedir. İki kurumun arasındaki anlaşmazlığın bedelini çiftçimize ödetmeleri kabul edilemez bir durumdur. Pazartesi gününe kadar elektriğin verilip sulamanın başlaması önem arz etmektedir. Konunun yetkililer tarafından biran önce çözülmesi gerekmektedir. Aksi takdirde pazartesi çiftçilerimizle beraber eylem başlatacağımızı ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunla paylaşmak istiyoruz. Çiftçilerimiz yanlız değildir. Sahipsiz hiç değildir. Ayrıca kamuoyuna çiftçilerimizin borcunu ödememiş gibi gösterilmesi yanıltıcı bilgidir. Her fırsatta bu yanıltıcı bilgiyi kullanmaya çalışan yetkilileri de kınıyoruz.”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.