Yeşilay'dan Korkutan Urfa Açıklaması

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik Şanlıurfa’da yaklaşık 40 - 50 bin gencin madde bağımlısı olduğunu belirtti.

16-11-2018 12:52

Haber: Hasan RAY / Urfadasin.com

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik yaptığı açıklamada Şanlıurfa’da uyuşturucu kullanımı ile iglili ciddi bilgiler verdi. Muharrem Çelik, Şanlıurfa’da yaklaşık 40 bin gencin madde bağımlısı olduğunu belirterek gençliğin uyuşturucu batağında olduğuna dikkat çekti. Çelik, bu anlamda uyuşturucu ile mücadelede Yeşilay Şanlıurfa Şubesi olarak yaptıkları çalışmaları da anlattı.

Urfa bir adım daha önde

Türkiye genelinde hızla artan madde bağımlısı sayısının endişe verici boyutlara ulaştığını söyleyen Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, “Bu müptela sadece Urfa’da değil; dünyada ve Türkiye’de şu anda çok büyük sıkıntı oldu. Bütün dünya buna karşı harekete geçti. Ancak Urfa bir adım daha öne çıktı. Urfa’nın böyle olmasının nedeni ise yolların kesiştiği noktada olmasındandır. Diğer illerden ne kadar araç geliyorsa buradan geçiyor. Bu da zehir tüccarlarının burada daha kolay yayılmasına ve müşteri bulmasına neden oluyor” dedi.

“Yaklaşık yedi yıldır Yeşilay Şanlıurfa Şubesinde çalışıyorum” diyen Çelik madde bağımlılığının ne kadar endişe verici boyutalara ulaştığını şu cümlelerle ifade etti;

“Şanlıurfa’da yaklaşık 40 – 50 bin madde bağımlısı genç var. Bunlar madde bağımlısı ve satıcı olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda Sayın valimiz Abdullah Erin, Ankara’dan bir ekip getirerek madde bağımlılarının sayısını tespit ettirdi. Şu anda stratejik bir plan üzerinde çalışıyor ve biz de Yeşilay olarak çalışıyoruz. Okullarda, gençlik merkezlerinde, derneklerde, hapishanelerde ve evlerde çalışmalar yürütüyoruz.”
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.