07-Aralık-2021 - Salı

Zamlar, Urfa’da Yoksulların Aşevini de Vurdu!

Şanlıurfa'da yaklaşık 30 yıldır yoksulların evine sıcak yemek ve kışlık kıyafet, odun yardımı yapan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, son zamanlarda yaşana zamlarla birlikte yerine yenisi konulamayınca gıda stokları bitme noktasına geldi.

20-11-2021 11:00

Hayırseverlerin yardımlarıyla günde Eyyübiye ilçesinden 750 aileye Haliliye İlçesinden de 250 aileye olmak üzere toplam 1000 ailenin karnını doyuran Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, zor günler geçirdikleri şu günlerde hayırseverlere seslendi;  “Kara kış bastırmadan yardım edin.”dedi.

YARDIM EDEN HAYIRSEVERLERİN SAYISI AZALDI, BELEDİYELER DESTEK OLDU

 Zamlarla birlikte hayırseverlerin sayısının da düştüğü için Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi’ne desteğin azaldığı bildirildi. Durum böyle olunca Gönüllü Kuruluşlar Aşevi, kentteki belediyelerin desteği ile ayakta kalmaya çalışıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Gönüllü Kuruluşlar Aşevine günde 2 bin ekmek desteği veriyor. Kentteki yoksulların artmasıyla birlikte Büyükşehir geçtiğimiz gün Sosyal Market Açılışı da yaptı.

Ayakkabı, ceket, mont gibi elbiseler dar gelirlilere vermeye çalışan Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi kış öncesi fakir ailelere odun da dağıtıyordu. Ancak şuan Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aşevi “Kuru gıda olarak depolarımızda boşalmalar başladı, eksiklerimiz var.” diyor.
Bu arada durumun vahametini yerinde görmek için Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, Şanlıurfa Aşevi Derneği'ni ziyaret ederek derneğin gönüllü çalışanı Ali Topal'dan bilgi aldı

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.