07-Aralık-2021 - Salı

Zamlardan Bıkan Urfalılar, Seçim Tarihini İple Çekiyor

05-10-2021 14:34

Şanlıurfalılar son gelen zamlarla ilgili açtı ağzını yumdu gözünü. Tepkiler farklı olsa da ortak noktaları aynı oldu. Urfadasın haber sitesi kime mikrofon uzattı ise önce zamlarla ilgili tepkilerini vatandaşlar ardından “Elbet seçim gelir” dedi. Sokaktaki vatandaşın sızlanmasından tepkilerini sandıklar kurulduğunda göstereceklerini aktardılar.

İŞTE URRFALILARIN ZAMLARA VERDİĞİ O TEPKİLERDEKİ SÖZLERİ

Şanlıurfalı Mehmet Gezen “ Zam mı geldi takip edemiyoruz ki ev kirası olsun evin satışları olsun mazot olsun benzin olsun gaz olsun hepsine zam var” dedi.
Gaffarı Koyuncu ise “Zamlar bizim kamburumuzdur. Neden kamburumuzdur, çünkü her şey ya bal tutan parmak yalanır. Hayır, kardeşim babanın malını mı yiyorsun! Ben 600 kusur fatura vermişim iki kişiyiz elektrik faturasını vermişim 600 kusur vermişim. Yazık günah değil mi? Urfalının siyasi ideolojisi yok. Urfalılar zavallıdır! Ben bunu sürekli söylüyorum. Adam diyor ki başımızdan eksik etmesin neyi başından eksik etmesin. Sen halksın halk en büyüğü sensin. Sen halksın, siyasetçi bugün var yarın yok seçiyorsunuz gelip sana yalvarıyor. Ama beş yıl boyunca sen ona yalvarıyorsun,  evini veriyorsun, rüşvet veriyorsun işe giriyorsun. Yazık günah değil mi ülkenin insanına.” ifadelerini kullandı.

ZAMLARDAN YANDIK KÜLE DÖNDÜK

Halil Çiftçi de “Yanmışız küle dönmüşüz. Ben kendim çiftçiyim tarlamı şimdi boş bıraktım. Gübre geçen sene 900 kuruş bu sene 5500 buğday. Nedir 3000 yanlıştır traktörlerimiz hepsi icralık, tarlalarımız hepsi Bu sesim Tayyip beye gitsin. Bizim Urfa milletvekilleri biz telefon açıyoruz telefonlarını açmıyorlar. 2023 gelir hesabını soracağız onlara. Gelir ilk önce el pençe dururlar, yalvarırlar, oyunuzu bize verin diye. Bak ben Haliliye ilçesi Taşlıca köyünden. Köye gelmesinler! Köyü geldi mi kovarım. “ şeklinde tepki gösterdi.

ZAMLAR KAÇINILMAZDIR EKONOMİ BİTMİŞ

Recep Akyol “ Zamlar kaçınılmazdır ekonomi bitmiş.  Allah yardım etsin.” derken Mehmet Elveren  de “Son gelen zamlar devlet genelinde bizi çok etkiledi. Sigara falan vallahi her şeye zam geliyor şuan biz alışverişe inmişiz bir valiz 150 TL iken,  300 Tl olmuş. Bir valiz alıp üniversiteye gideceğiz. Yani şu zamlar belimizi büktü. Anlayacağınız bu gidişle bir yere varamayız.” Şeklinde konuştu.

EKONOMİ PLATFORMU OLUŞTURULMASI LAZIM 

Şerif Çavur ise “ Dolmuşçuyum,  servisçiyim yani herkesin düşündüğünü bizde düşünüyoruz. Yani artık her şey çığırından çıkmış. Ancak tefecilere faizcilere para yetiştirmeye çalışıyoruz. Başka bir şey yapamıyoruz yani dünyanın en pahalı benzinini mazotunu kullanıyoruz. “ dedi.
Mahmut Ildız da “Hiç iyi şeyler düşünmüyorum bu Türkiye için kötü bir şey hem ekonomimiz için kötü bir şey. Oturup bence bir ekonomi platformu oluşturulması lazım ve bu ekonomi platforma göre işler yapılması lazım yani, her şeyi ben biliyorum benim yaptığım mantıkla olur diye olmaz.” İfadelerini kullandı.

ZAM GELSE DE GELMESE DE EKONOMİ BİTMİŞ 

Mehmet Kayışkıran ise “Demek ki öyle gerekiyor öyle yapıyorlar. Keşke biraz zamlar ile beraber de verseler. Ben boyacılık yapıyorum Siverek’te oturuyorum. Zamlar gelsin gelmek zorunda ama keşke insanlara biraz iş imkânı da sunulsa.”dedi.
Emekli öğretmen Osman Ergül de “Emekli öğretmenim vallahi bizi mahvettiler. Başka bir şey yok. Benzine zam elektriğe zam bir söz var Abbas yolcu A’ dan Z’ye zam geldi “ifadesini kullandı.

Mustafa Alter de “ Zam gelse de gelmese de ekonomi bitmiş. Bundan sonra her şeye zam gelecek. Zamlar gelirse orantılı gelmesi lazım. Memura işçiye emekçiye verilen zam oranı neyse ona göre zam gelmeli.  Artık bu zamlar ile birlikte insanımız kendine gelmesi lazım. 2023 kurtuluş yılımız olmalı. 1923 gibi 2023 de kurtuluşumuz olsun. Tayyip beyden kurtulacağız Ak Parti’den kurtulacağız. İşçileri ezenlerden kurtulacağız. İnşallah kurtulacağız diyorum. Bu amaç ile 2023 seçimlerini bekliyorum.  Seçim sabahı yapacağım ilk iş ben ve ailem ile birlikte sandığın başına gidip oyumu kullanmak için çünkü bir saat sonra hasta olurum,  bir saat sonra çocuklarım benimle ilgilenir Tayyip Bey’i sandıkta düşüreceğiz gerekeni yapacağız. Millet olarak hepimiz yapmalıyız ve ondan sonra evime dönüp kahvaltımı yapacağım. Önce kutsal görevim olan oyumu vereceğim demokrasi için cumhuriyet için inşallah bu sefer vatandaşlarımızla birlikte doğru yolu bulacağız.  Ve arzu edilen güzel çizgiyi yeni hükümet kurularak sağlanır düşüncesindeyim.” dedi.
Asgari ücretle çalışan 3 çocuk babası Faik Çelik “ Her şey pahalandı. Artık vereceğimiz hiçbir şey yok. Asgari ücret ile çalışanım 3 tane çocuğum var. Okula gidiyorlar yani ne diyeceğimi artık bilmiyorum. Ev kirası bugün nerden bakarsan Eyyübiye ’den fakir bir yerden yıllık 5 bin 6 bin 7 bin normal Karaköprü ’de desen çocuğumu okutayım. Aylık 3 binden aşağı kira yok.” şeklinde konuştu.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Ömer Arslan
Biz Türkiye olarak halk olarak bu kâfir yönetim şekli laik demokrasi ve kâfir yöneticilere her seçimde oy kullanirsan ve kâfir sistemi oy kullanarak ayakta tutarsan hep birlikte böyle bizi sömürerler. Bu büyük zulüm hiç bitmez gerçek kur an Şeria dönmeliyiz gerçek çözüm yolu bu ...