24-Ocak-2022 - Pazartesi

Ziraat Mühendisi Çiftçi Faruk Toy, Pes Etti! Düşünün Diyordum Vazgeçtim Düşünürseniz Delirirsiniz

01-12-2021 12:46

Şanlıurfa’da ve Güneydoğudaki çiftçilerin sesi olmak için uzun zamandır nefes tüketen Ziraat mühendisi, çiftçi ve tarım yazarı Faik Toy, da yaşanan peş peşe zamlardan sonra artık pes etti. Faik Toy “Düşünün diyordum vazgeçtim artık düşünmeyin, düşünürseniz delirirsiniz.” dedi.

Bu saatten sonra mantıklı düşünüp bir şeylere cevap aramanın hiç bir anlamı kalmadığını söyleyen Faruk Toy bilim, akıl ve mantığın devre dışı bırakıldığını dile getirdi.

"BU NASIL BİR VİCDAN? BU NASIL BİR AKIL TULMASI?"

Çiftçiye 1 ton buğday için verilen desteğin  180-280TL arası olduğunu Sanayiciye ekmediği biçmediği 1 ton buğday için verilen desteğin de 2100TL olduğunu hatırlatan Faik Toy, "Çiftçiye 1 ton arpa için verilen destek 180-280TL arası sanayiciye 1 ton için verilen destek 2350TL ."dedi.

Faik Toy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Toprak Mahsülleri Ofisindeki çarpıcı bir gelişmeyi aktarırken “Düşünün Hem ithalat firmanız var hem de un fabrikalarınız var. İthalat firmanız TMO’nun açtığı buğday ithalat ihalesine katılıp yurtdışından getirdiği buğdayı TMO’ya 4750TL/ton fiyatla satıyor, Sonra un fabrikalarınız TMO’ya 4750TL’ye sattığınız buğdayı TMO’dan 2650TL’ye alıyor.” İfadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.