Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli personellerle sohbet edip, verilen hizmetleri yerinde incelemenin arından, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek binasındaki 112 Acil sağlık istasyonlarını ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, “Burada iki istasyonumuz dört nakil birimimiz var. Buradaki arkadaşları “1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” nedeniyle ziyaret ederek tebrik ettik. Acil hizmetler yüz akı hizmetlerdir. Acil Sağlık hizmetleri tüm Türkiye’de homojen, çok başarılı oturmuş bir sistem, yeterli ekipman, yeterli araçla, yeterli ambulansla, hizmet eden, sağlık hizmet sunumumuzdaki önemli parçalardan biridir. Bütün Türkiye’de başarıyla eksiksiz dünya standartlarının üstünde bir hizmet anlayışı ile devam etmektedir. Bu sistem dünyada da ilk sıralarda belki de ilk olarak yer almaktadır. Bu hizmetlerin inşallah daha da artarak devam etmesini diliyoruz. Bu vesileyle; 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli tüm sağlık çalışanlarımızın “Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını” kutluyorum dedi.

İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm’e Acil Sağlık hizmetleri istasyonları ziyaretinde Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Ögr. Üyesi Dr. Faruk Günak Acil sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yılmaz Gerger, Destek Hizmetleri Başkanı Halil Beyazkendir eşlik etti.

Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Değişti Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Değişti