Şanlıurfa’da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yapımı tamamlanan ve adı o günlerde 15 Temmuz Köprülü Kavşak verilen köprülü kavşağın ismi resmen Dr.Nureddin Nebati Köprülü Kavşağı oldu.

Belediye komisyonunda kabul edildikten sonra geçtiğimiz Aralık ayının son bileşimde gündeme gelen Hazine ve Maliye Bakanı Şanlıurfalı Nureddin Nebati’nin isminin 15 Temmuz Köprülü Kavşağına verilmesi tartışma yaratmıştı. 

BELEDİYE MECLİSİNDE “15 TEMMUZ’U UNUTTURMAYA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?” İTİRAZI

Muhalefet partileri mecliste yaptıkları konuşmalarda “15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmaya mı çalışıyorsunuz. FETÖ ile böyle mi mücadele ediyorsunuz “ siteminde bulunmasına rağmen oy çokluğu ile 15 Temmuz Köprülü Kavşağına Nureddin Nebati’nin isminin verilmesi karara bağlanmıştı.
2023 Genel Seçim arefesinde 15 Temmuz Köprülü Kavşağına Dr Nureddin Nebatinin isminin yer aldığı tabela bugün asıldı.

MECLİS BAŞKAN VEKİLİ KAYTAN: NUREDDİN NEBATİ BİZİM İFTİHAR VESİLEMİZDİR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan vekili Ahmet Kaytan, Aralık ayı meclis toplantısında itirazlara şu şekilde cevap vermişti;  “Biz resmi evrakları, belgeleri inceledik resmiyette 15 Temmuz Köprülü Kavşağı ismi gözükmüyor. Yani o zaman sadece şifaen o köprülü kavşağa 15 Temmuz Köprülü Kavşağı denilmiş. Resmiyette bu isim yok. Ddolaysıyla bu bağlamda Sayın bakanımız Nureddin Nebati’nin Köprülü Kavşağa isminin verilmesi Urfa için özelde bir kayıp değil bir kazançtır. Urfalı birinin şuan bakanlık yapması bizim iftihar vesilemizdir. ”
 

Editör: Urfadasin Haber