63 Urfaspor Taraftarlar Derneği tek çatı altında birleşen Şanlıurfaspor taraftarlarının dernek binasının açılışı törenle yapıldı. Dernek açılışı Göbeklitepe iş merkezinin 2. katında gerçekleşti.

Yapılan açılışa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ahmet Kaytan, Şanlıurfaspor yönetim kurulu üyelerinden Reşit Karakaş, Haçim İzol, Mehmet Büyükfırat, Mehmet Ali Kurt, Adnan Yükselir, Talat Beytemur ve çok sayıda taraftar katıldı.

ALİ ÇİÇEK: TAKIMIMIZ 14 TRANSFER YAPTI, TRANSFERLERDEN MEMNUNUZ

63 Urfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ali Çiçek, Urfadasın haber sitesi mikrofonuna yaptığı açıklamada “Urfaspor taraftarlar derneği olarak bugün tek çatı altında olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Biz burada 3 dernek birleştik. Adını da 63 Urfaspor Taraftarlar Derneği koyduk. Dernek başkanı Ali Çiçek olarak ben tüm taraftarlarımızı birlik beraberlik içinde Şanlıurfaspor’umuzu desteklemeye davet ediyorum. Şanlıurfaspor takımımız şuana kadar 14 transfer yaptı.  Yapılan transferlerin  hepsinden de memnunuz. İnşallah bu sezon yolun sonu şampiyonluk olur.  İnşallah hep beraber bunu başaracağımıza inanıyorum. ”dedi.

DERNEK BİNASININ AÇILIŞINA SAMSUNSPOR TARAFTARLAR DERNEK BAŞKANI DA GELDİ

Samsunspor taraftarların da derneğin bina açılışına gelmesini de değerlendiren Çiçek “Zaten bizler Samsunspor ile kardeş kulübüz. Biz kendilerini dernek binamızın açılışına davet ettik.  Bizi kırmayıp açılışımıza geldiler. Ben buradan tüm Samsun halkına Cüneyt başkan aracılığı ile selam gönderiyorum, saygılarımı sunuyorum. Futbolun kardeşlik, dostluk olduğunu biz tüm dünyaya gösteriyoruz. İnşallah herkes bizim gibi olur. Birlik beraberlik içinde kardeşçe Samsunspor’a şampiyonluk yolunda başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

Açılışa katılan Ahmet Badıllı da “Artık taraftarlar tek bilek tek yürek oldu. Eskiden 3 dernek vardı. Ayrı ayrı yerde oturuyorlardı. Şimdi bir arada tek ses olacaklar. Bu güzel oldu. Bizde elimizden geldiği kadar onlara destek olacağız” şeklinde konuştu.

Kerim Aktosun ise “Bugüne kadar gerek iç sahada gerek dış sahada Şanlıurfaspor’u destekleyen taraftar kardeşlerimiz kar kış demedi takımının yanında durdu. Bu kardeşlerimiz Şanlıurfaspor’un armasına gönül vermiş insanlar. Derneklerimizi birleştirmeye vesile olduk. Taraftarlar derneğine sahip çıkan valimize, belediye başkanımıza, iş adamlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

TRİBÜN LİDERİ: MARATONDA TEK SES TEK YÜREK OLACAĞIZ

63 Urfaspor Taraftarlar Derneğinin Tribün Lideri Cemal Avcı yaptığı açıklamada “ 20 yıldır tribünlerdeyim. Ali Çiçek Başkanımızdan, Kerim başkanımızdan Allah razı olsun. Taraftar derneklerimiz tek çatı altında birleşti. İnşallah önümüzdeki sezon maratonda tek ses tek yürek olacağız. Ben taraftarlar tribün lideri olarak tüm taraftarlarımızı tribüne bekliyorum. Küskünlük dargınlık olmayacak. İnşallah önümüzdeki sezon çok güzel şeyler yapacağız. Burada destek veren iş adamlarımıza, sayın valimize, büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.