Partisinin Anadolu Buluşmaları kapsamında Şanlıurfa'ya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Partisinin il Başkanlığındaki basın toplantısında Asgari ücret ve Emekli maaşına yönelik açıklamalarda bulundu. Erbakan, "8 Bin 500 TL Asgari ücretle, 3 Bin 500 TL Maaşla Emekli maaşı ile vatandaş ancak bu hayat pahalılığı şartlarında ancak askıda ekmek bayat ekmekten başka şansları kalmıyor" dedi.

Erbakan Konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yemek olarak atılan bayat ekmekleri yemek mecburiyetinde kalmış. 8 Bin 500 lira asgari ücretle, 3 Bin 500 lira emekli maaşıyla bu hayat pahalılığında, bu şartlar altında zaten askıda ekmek ve bayat ekmekten başka bir şansları da maalesef kalmamıştır.

İbrahim Özkan: Viranşehir, Moğol İstilasından Sonraki En Yıkık Halini Yaşıyor İbrahim Özkan: Viranşehir, Moğol İstilasından Sonraki En Yıkık Halini Yaşıyor

Böyle bir krizde karşı karşıya bulunduğumuz dönemde kamudaki israf her zaman ifade ettiğimiz gibi maalesef almış başını gidiyor. İşte, AK Partili bir belediye başkanı 28,50 milyon liraya makam odası yaptırıyor. Basına yansıyan haberlerde sizde takip etmiş olmalısınız. 18 milyon lira makam odasının iç masrafları, 10,50 milyon lirada makam odasının inşası ve toplamda 28,50 milyon liraya mal olan makam odası yaptırmış. Biz her zaman söylüyoruz kaynaklar faize gidiyor, imtiyaz holdinglere gidiyor kur korumalı mevduata gidiyor ve israfa gidiyor. İşte israfın en büyük örneklerinden bir tanesi" diyerek ekonomi gündemine değindi.