AK Parti Şanlıurfa 24. Dönem Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim Gök, son zamanlarda tarım konusunu gündeminden düşürmüyor.

Esnaf, vatandaş ziyaretleriyle sorunları ve talepleri dinleyen AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Abdulkerim Gök, çiftçilerin, üreticilerin sorunlarıyla da yakından ilgilenmesiyle dikkat çekiyor.
Bir süre önce Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Karacadağ eteklerinde domates üreticileriyle bir araya gelip tarım konusunun önemine değinen AK Parti Şanlıurfa eski milletvekili Abdulkerim Gök, Şanlıurfa’nın simgesi İsot (biber) üreticilerinin de sorunlarını gündemine almıştı.

“MİLLİ EKONOMİNİN CAN DAMARI TARIMDIR”

Şanlıurfa'da Çatılara Güneş Panelleri Kuruluyor Şanlıurfa'da Çatılara Güneş Panelleri Kuruluyor

Bu kez Pamuk, Küncü (Susam) Ayçiçek tarlasında kendini gösteren AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, traktörün direksiyonuna geçti ve “Milli Ekonominin Can Damarı Tarımdır. Bizde her fırsatta çiftçilerimizle beraber olmaya devam ediyoruz…” mesajını verdi.

ABDULKERİM GÖK KİMDİR?

Çok iyi İngilizce bilen Abdulkerim Gök 1 Mart 1970'te Şanlıurfa'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Zübeyde'dir.
Öğretim Üyesi Doç. Dr.; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalında tamamladı.

Bir süre kamu bankasında uzman yardımcılığı görevinde bulundu. Serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak çalıştı. Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde yardımcı doçent olarak derslere girdi. Aynı fakültede Maliye Bölüm Başkanlığı ve Çalışma Ekonomisi Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendi. Kızılay Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Şanlıurfa Yoksulluk ve İşsizlikle Mücadele Derneğinin kuruluşuna öncülük etti. Şanlıurfa Belediyesine danışmanlık yapmasının yanı sıra İl İstihdam Kurulunda görev aldı.