Aç karnına turşu suyu içmek faydalı mı?

Turşu suyu iştah açıyor. Adeta C vitamini deposu. Yararlı bakteriler barındırıyor, kolesterolü düşürüyor.

Turşu suyu bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. Hastalıklara karşı adeta bir kalkan.

KAS KASILMALARINA DEVA

Birçok sporcu günlük egzersizlerinden sonra turşu suyu içmeyi tercih ediyor. Sebebi turşu suyunun kas ve eklem ağrılarına iyi gelmesi, krampları geçirmesi.

AKŞAMDAN KALANLARA İLAÇ
Akşamdan kaldıysanız mutlaka sabah kalktığınızda su içmelisiniz. Ama turşu suyu daha etkili.Zira terleyerek vücuttan sodyum ve potasyumu attığımızı düşünürsek turşu suyu bunları vücuduna geri kazandırıyor

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE KALKAN

İçinde C ve E vitaminleri kadar antioksidan da barındıran turşu suyu böylelikle bağışıklık sisteminizi de güçlendirerek sağlığınızı korumak için canla başla savaşıyor.

KİLO VERDİRİYOR

İçinde bulunan asetik asitin yağ birikimini azaltma ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olma gibi özellikleri bulunuyor.

BİRÇOK MİNERAL ONDA

Demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve çinko gibi vücut için çok önemli olan mineraller turşu suyunda

KAN ŞEKERİNİ DENGELİYOR

İçinde bulunan sirke nedeniyle turşu suyu yemek sonrası kan şekeri seviyesini dengeliyor. (Tuz oranına dikkat etmek gerekiyor)

KABIZLIĞI ORTADAN KALDIRIYOR

Sabah aç karnına içilen turşu suyu bağırsakları temizliyor.

TAHRİŞ OLAN CİLDİ ONARIYOR

Turşu suyu kaşıntıyı hafif asidik bir yanmayla dengeleyerek imdada koşuyor.

HAZIMSIZLIĞA BİREBİR

Besinlerde bulunan yüksek orandaki liflerin sindirim sistemi üzerinde birçok olumlu etkisi bulunuyor. Hazımsızlık sorunu yaşayanların yol arkadaşı…

ALZHEIMERA İYİ GELİYOR

Turşunun içindeki sarımsak sayesinde sinir sistemi de güç kazanıyor. Sarımsağın içinde bulunan flavonidler Alzheimer hastalığı için son derece faydasılı.

MİDE BULANTISINA İYİ GELİR

Sirke midedeki pH'ı dengeliyor. Tuzlu su kustuktan sonraki su kaybından sonra vücudun kendisini toparlamasına yardımcı oluyor.