Rıdvan Söylemez, yaptığı açıklamada bunu yalanlayarak “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde hiçbir partiden aday adayı olmayacağımı kamuoyuna açıklıyorum.”dedi. 

Bu arada 2017 yılında AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı olarak atandıktan birkaç gün sonra Saadet Partisi üyesi olduğu ortaya çıktıktan Rıdvan Söylemez görevden alınmış Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığına seçilip tekrardan görevden alınan Rıdvan Söylemez’in parti disiplinine sevk edileceğini açıklamıştı.

Niyazi Yanmaz, ”Ceylanpınar İlçe teşkilatımızda görev yapan Rıdvan Söylemez Bey Efendi, bizden habersiz Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığına seçildi. Ak Parti, daha sonra gördüğü lüzum üzerine ilçe başkanlığından lav etti.

Disiplin Kurulumuzu da topluyoruz. Bu arkadaşımızı kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edeceğiz. Doğal ve doğru olanda budur. Her ne kadar da sosyal medyada ifade edilse de disiplin kurulunu toplayacağız. Olay nasıl gelişti, nasıl oldu? Onu disiplin kurulu dinleyecek, ondan sonra sağlıklı bir karar vermeye çalışacağız. Adil ve sağlıklı bir karar vermeye çalışacağız.” İfadelerini kullanmıştı.

Rıdvan Söylemez 2017 yılında yapılan bu açıklamadan sonra 2018 yılında Saadet Partisi 27.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Adayı gösterildi. Rıdvan Söylemez, seçimlerden sonra Sadet Partisi’nden de istifa etti. 2019 yılındaki yerel seçimlerde de AK Parti’den Ceylanpınar Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Bu da olmayınca Türkiye Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanlığının başına geçti. 

Şanlıurfa’da Milletvekili Aday Adayları Boy Göstermeye Başladı Şanlıurfa’da Milletvekili Aday Adayları Boy Göstermeye Başladı

Rıdvan Söylemez’in bu kez 14 Mayıs 2023 Genel seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili aday olacağı gündeme geldi. Rıdvan Söylemez, yaptığı açıklamada bunu yalanlayarak “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde hiçbir partiden aday adayı olmayacağımı kamuoyuna açıklıyorum.”dedi.

Aslen Mardin Derikli olan Rıdvan Söylemez, 1985 doğumlu ve Batman Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu.