Yaklaşık bir yıl önce temeli atılan ve inşaatı yılan hikâyesine dönen Şanlıurfa Adliyesi ek hizmet binasının inşaatında kriz yaşanıyor.

Şanlıurfa Adliyesi ek hizmet binasının hafriyat şirketi sahibi Hacı Pakır, krizin nedenini Urfadasın haber sitesine anlattı.

İhaleyi alan firmanın kendisine geçen yıl mart ayında geldiğini ve Adalet Bakanlığından Şanlıurfa Adliyesi Ek Hizmet Binasının ihalesini aldığını aktardığını dile getiren Hacı Pakır “Ben de Adalet Bakanlığının işi olduğundan dolayı emin bir şekilde işe başladım.

Haliliye’de Işıl Işıl Olan Parklar Ailelerin Uğrak Noktası Haliliye’de Işıl Işıl Olan Parklar Ailelerin Uğrak Noktası

Sürekli paranızı vereceğiz dediler. Bugün yarın derken ben de kalıpçı, demirci, elektrikçi arkadaşlarla işlerini yürüttüm. Yaklaşık 150 bin Litre mazot harcadık. Bana verdikleri para sadece 250 bin TL. Sonra ortadan kaybolup gittiler. Telefonlarımıza cevap vermiyorlar.” dedi.

Yaklaşık 9 aydır mağdur durumda olduğunu ifade eden Hacı Pakır, mağduriyetinin giderilmesini istedi. Mağduriyetinin giderilmesine bir türlü çözüm bulamadıklarını anlatan Hacı Pakır “Duyduğuma göre müteahhit iflas etmiş. Sözleşmesi fes edilmiş. Müteahhit bizim kazı paramızı, fora kazı parasını almış. Fes edip çekip gitmiş. Şirket sahibi telefonu çalıyor ama cevap vermiyor.

3-4 aydan beri arıyorum cevap vermiyorlar. Adalet bakanlığını mahkemeye verdim. Başka yapacak bir şeyimiz yok. Kara kara düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.