Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Son günlerde hakkında ortaya atılan iddialara cevap verdi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay yaptığı açıklamada iddiaların yalan olduğunu ve konuyu yargıya taşıyacağını ifade etti
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay şunları söyledi;

 “Bizlere iftira atmayı meslek haline getiren ve kendini ‘içerik üreticisi’ olarak tanıtan bir şahıs, Dün yine cüssesinden büyük bir yalanı, sahte dekont ile ortaya atmış!

CHP PM Üyesi Erbil Aydınlık, Kısas'ta Aşure Etkinliğine Katıldı CHP PM Üyesi Erbil Aydınlık, Kısas'ta Aşure Etkinliğine Katıldı

 Birincisi bu iftiranın elle tutulur hiçbir yanı yoktur. Sahtedir, külliyen yalandır. Merkez Bankası, Fast İşlemini iki türlü olarak 5.000 ve 10.000 TL ile sınırlandırmıştır. 

Yerel ve ulusal siyasette bileğimizi bükemeyenlerin kamuoyunu bu tür rezil iftarlarla meşgul etmesi beyhude bir çabadır. Sen ve sana bu sahte dekontu gönderenlerin insanlığı da sizin gibi sanaldır. 

Gazeteciler haberlerini doğru bilgi, belgeye dayanarak yaparlar. Ancak maalesef bazıları, yaptıkları haberlerle meslek etiğini hiçe sayıyor ve basına olan güveni de yok etmektedirler. 

Dolayısıyla varsa elinizde bilgi, belge lütfen cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulununuz, aksi takdirde kamuoyunu bu tür rezil iftarlarla meşgul etmeyiniz.Son olarak tüm bunlara karşı yargı süreci başlatılmış olup, durumu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

Bu arada tarihin çöplüğü, bel altı siyaset yapanlarla doludur. İlkeli, doğru, iyiyi hedefleyen siyaset ehli de her diam var olacak, tarih onları hayırla yâd edecektir. Allah, siyasi rakiplerin de şereflisini versin. “