Şanlıurfa’nın eski belediye başkanı Ahmet Bahçivan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri'ye fena patladı.

Şanlıurfa’nın eski belediye başkanı Ahmet Bahçivan, belediye başkanlığı döneminde yaptığı projeleri üzerinden pirim yapmak isteyen 2 milletvekiline şaşırdığını belirtip tepki gösterdi.

Gözden kaçırmayın

Sarıgül: Demokrasimize ABD’nin Müdahalesine İzin Vermeyiz Sarıgül: Demokrasimize ABD’nin Müdahalesine İzin Vermeyiz

Şanlıurfa’nın efsane belediye başkanı Ahmet Bahçivan, “Unutmayın ki tarih hayal edenleri değil gerçekleştirilenleri yazar.” dedi.
Elektronik Yüksek Mühendisi olan Ahmet Bahçivan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Halil Özcan’ı kastederek gösterdiği tepkide daha çok Mehmet Ali Cevheri’ye yüklendi. 

9 Nisan günü 1000 metre karelik bir park açılışına 2 milletvekilinin katıldığını hatırlatan Ahmet Bahçivan, 10 yıldır vekil oldukları halde ne Urfa’nın bir sorununu çözdüklerini ne de çiftçi ailelerinden geldikleri halde çiftçilerin derdine merhem olabildiklerini dile getirdi.

Her iki milletvekilinin başarısız olmalarından dolayı halkın arasına çıkamadıklarını ileri süren Ahmet Bahçivan,  “Konuşacak biri projesi olmadığı için benim projelerim üzerinden prim yapmak istemiş. Şaşırıyorum doğrusu. Bu kadar Doğru yol partisi binasına gidip Karakoyunun önceki durumundan, pis kokusundan leşlerin oralara atılıp hastalık saçtığından, tifo, dizanteri, şark çıbanı gibi hastalıkların merkezi olduğunu bilmiyor muydu, yoksa Urfa’da yaşamıyor muydu?

Varsa eserleri anlatsınlar yoksa ki zaten yok benim ismim üzerinden prim yapmaya çalışmasınlar. On yıllık milletvekilliği döneminde bir şeyler yapmak için, sayın eski bakanımız başbakan vekilimiz Urfa’da onlarca eseri olan büyüğümüz olan saygıdeğer Necmettin Cevheri beyefendiyi dinleseydi(Mehmet Ali Cevher’iyi kast ediyor) belki Urfa’da bir eseri olurdu.

Benim kimseyle sürtüşmeye niyetim yok sayın Vekilim. Siz Urfa için proje üretmeye bakın. Projeden anlamadığınızı biliyorum bari benimle uğraşmayın. Eğer yaptığım, su projesini, alt yapıyı, parkları, yeni mezarlığı ve Karakoyun’u eski haline getirirseniz, işte o zaman Urfa yaşanmaz olur. 

Proje üretin lütfen!  Urfalı artık projesizleri ne milletvekili, nede belediye başkanı yapmasın. Sizi 1000 metre karede yapılan bir tuvalet ve çay bahçesi ile aldatmasınlar.

Biz proje görmek istiyoruz Urfa’mızda. Bunlar ne yazık ki Ak Parti’ye 10 yıldır en büyük zararı verdiler. Şehrin caddelerinde halkın arasına çıkamıyorlar. Cumhurbaşkanımızın mirasıyla seçildiniz bari AK  Parti’ye zarar vermeyin.

Halkın arasına çıkında görelim sizleri. Karakoyun parkını gezinde leşlerin atıldığı hastalık saçan ne hale gelmiş. 1000 metre karede yapılan bir tuvalet ve kafeteryayla kıyaslayın. Dahası gidin Kamberiye’nin gönül dostu insanlarına sorun Karakoyun’u. Sayın Demirel ve Kenan Evren’in  söz verip yapamadığı o Karakoyun’u ben yaptım.”ifadelerini kullandı.