Şanlıurfa’da 2011 yılında bağımsız aday olarak girdiği genel seçimlerde 35 bin oy alan barış elçisi, kanaat önderi Ahmet Ersin Bucak, İyi Parti’den aday adaylığı için başvurusunu bugün yaptı.

Siverek, Viranşehir, Hilvan, Bozova, Şanlıurfa şehir merkezinde ciddi bir karşılığı ve oy potansiyeli olan Ahmet Ersin Bucak’ın son zamanlarda hangi partiden aday adayı olacağı merak ediliyordu. Ahmet Ersin Bucak, bu gün herkesin merakını giderdi ve milletvekilliği aday adaylık tercihini İyi Parti’den yana kullandı.

Aday adaylığı müracaatını İYİ Parti Genel merkezinde yapan Ahmet Ersin Bucak, “ Aday adaylığımız Hayırlı olsun inşallah. Şanlıurfalılar bizim oy potansiyelimizi bizden daha iyi biliyor, burada söylemeye gerek yok. Yani burada sadece aşiret olarak değerlendirmek yanlış olur. Daha fazlası var. Tabi biz aday adaylığımızı sunduk. Partinin değerli yöneticileri bunu değerlendirecek. İnşallah Rabim hayırlısını bize nasip eder" dedi.

Urfalıların Cevahir Ablası, Yusuf Eğilmez ve Hasan Çay Aday Adaylıklarını Duyurdu Urfalıların Cevahir Ablası, Yusuf Eğilmez ve Hasan Çay Aday Adaylıklarını Duyurdu

Bu arada Ahmet Ersin Bucak, Şanlıurfa ve Siverek'te 18 yıl boyunca Doğruyol Partisi'nin çeşitli kademelerinde görev almıştı. En son Demokrat Partinin çeşitli kademelerinde yer aldı. Siyasetin içerisinde tüm görevleri üstlendi.  Siyasi tecrübe yönünden il başkanlığı, ilçe başkanlığı, MKYK üyeliği gibi partinin birçok biriminde görev yaptı.