Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, 10 ili etkileyen depremde yaralananlara geçmiş olsun dileklerini iletirken hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileğinde bulundu.

Deprem esnasından şu güne kadar Şanlıurfa’da tüm kurum ve kuruluşların çok iyi bir koordinasyon içinde çalıştığını aktaran Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, Dicle Elektriğin de deprem anından itibaren Şanlıurfa’da vatandaşları düzenli elektrik verdiğini ifade etti.

Şanlıurfa genelinde enkaz çalışmalarının ve depremzedelere yardımların düzenli ve hızlı dağıtılmasından dolayı memnun olduklarını dile getiren Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, enkazda çalışan ve enkaz bölgelerinde güvenliği sağlayan kolluk kuvvetlerinin çabasını da taktir etti, güvenlik güçlerinden enkaz bölgelerinde güvenliği sağlamak için biraz daha dikkatli olmalarını istedi.

Yıkılan binalarda bazı kendini bilmezlerin yağmacılık yapmasını kınayan Ahmet Ersin Bucak, güvenlik güçlerinin yağmacılara karşı daha görünürde konuşlanmalarını talep etti.
Yaraların hızlı bir şekilde sarılacağını ve sarılmaya da başladığının altını çizen Ahmet Ersin Bucak bu zor günleri el birliği içinde ve tek yürek olarak atlatılacağını vurguladı.

Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak mesajını şu şekilde tamamladı;  “Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde şiddetli bir şekilde hissedilen 7.4 büyüklüğündeki depremin felaketlere neden olduğuna üzülerek şahitlik ediyoruz.

Halkımızın ihtiyaç duyduğu her noktada bulunmaya ve elimizden gelen her tür yardımı yapmaya hazırız ve bu konuda gerekli tüm çalışmaları başlatmış durumdayız. Milletçe, birbirimize destek olarak bu felaketi de hep birlikte aşacağız.

Halkımıza ve Milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Deprem felaketinde yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. ”
 

Editör: Urfadasin Haber