Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 39. yıldönümünü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında; “KKTC'nin bağımsızlığı için mücadele eden şehitlerimizi rahmet; gazilerimizi minnetle anıyorum. “ diyen Siverek Ziraat Odası Başkanı Ahmet Ersin Bucak, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 39’uncu yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş, bundan tam 39 yıl önce, 15 Kasım 1983’te, Kıbrıs Türk halkının meşru ve önüne geçilmesi imkânsız istek ve iradesine tercüman olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak kurulduğunu, dünya ve tarih önünde ilan etmişti. O gün Kıbrıs Türk halkı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle, ada üzerindeki vazgeçilmez haklarını teminat altına almıştır.

Urfa'da Polislere Silahlı Saldırının Perde Arkası Urfa'da Polislere Silahlı Saldırının Perde Arkası

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, KKTC Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş olmak üzere KKTC uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle; Gazilerimizi, Kıbrıs Türk Mücahitlerimizi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetlerini şükran ve minnetle yâd ederim. ”dedi.